Geçici İşçilere müjde! | Taşeron Haber
Taşeron Haber Sitesine Hoş Geldiniz - 20 Nisan 2014, Pazar

Geçici İşçilere müjde!

12 Mart 2012
Yorumlar Kapalı

Resim bulunamadı

 

Geçici işçiler kalıcı işçi olacak

8 aylığına alındılar kalıcı olacaklar

İşçilere deprem kıyağı

Deprem sonrası Van’da işini kaybeden ve geçici olarak Van İş-Kur Müdürlüğü tarafından işe yerleştirilen 7 bine yakın vatandaşın çalışma sürelerinin uzatılacağı müjdesi geldi.

İşçilere müjdeyi veren AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini, işçilerin çalışma sürelerinin uzatılabileceğini belirti.

İş-Kur tarafından işe alınan 7 bine yakın işçiye sevindirici haber Ankara’dan geldi.

7 bin işçiyi temsilen Ak Parti İl başkanı Abdullah Aras ile birlikte Ankara’ya giden işçiler,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüşme imkanı buldu.

AK Parti İl Başkanı Abdullah Arası’n büyük çabaları sonucu önce milletvekilleri ile görüştürülen işçi temsilcileri, daha sonra Bakan Faruk Çelik ile bire bir görüşme imkanı buldu. Bakan Çelik ile görüşmeler sonucu 7 bine yakın işçinin 8 ay değil de kalıcı çalışma yönünde olumlu neticeler alındı.

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Van’ın deprem ile birlikte büyük zarar gördüğünü, bunun neticesinde birçok insanın işini kaybettiğini belirterek, “Deprem sonrası birçok vatandaşımız işini kaybetti. Bundan dolayı Başbakanımızla yapılan görüşmeler sonucu İş-Kur tarafından kapsamlı bir çalışma başlatıldı ve 7 bine yakın vatandaşımız 8 aylığına değişik işlerde istihdam edildi. Bu sürenin uzatılması yönünde bir takım çalışmalar yaptık. AK Parti olarak vatandaşlarımızın 8 aydan daha fazla yani bir anlamda kalıcı olarak çalışmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yaptığımız görüşmeler sonucunda geçici süreliğine işe alınan vatandaşların çalışma sürelerinin daha uzun vadeli olmalarını talep ettik. Bu talebimiz doğrultusunda uzun vadeli çalışmaları konusunda görüş birliğine vardık. Bakan Çelik, Başbakanla görüştükten sonra Van ilini depremin verdiği zarardan dolayı diğer illerden ayrı kategoriye alınacağını, özellikle de geçici olarak işe alınan vatandaşlarımızın kalıcı bir şekilde istihdamını sağlamak yönünde çalışma başlatacaklarını söyledi. Bu gelişme bizleri oldukça memnun etti. İşçilere hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

İşçi temsilcilerinden İsmail Tatlı ise, bu konuda kendilerine yardımcı olan başta AK Parti Van Milletvekillerine, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras’a ve özellikle de kendilerine bu konuda gerekenin yapılacağını belirten Bakan Faruk Çelik’te teşekkür ettiklerini söyledi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.