Yetim-Der’den muhtaçlar yararına kermes

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Yetim Öksüz ve Mağdurlar ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yetim-Der, kimsesiz, yetim ve muhtaç aileler yararına kermes düzenledi. Yetim-Der’den muhtaçlar yararına kermes

Yetim-Der’den muhtaçlar yararına kermes
Yetim-Der’den muhtaçlar yararına kermes admin
Bu içerik 717 kez okundu.

 

Genel merkezi Diyarbakır'da bulunan Yetim Öksüz ve Mağdurlar ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği  (Yetim-Der), mağdur ve muhtaç aileler yararına On beş gün sürecek bir kermes düzenledi.

Bağlar ilçesi Bayındırlık caddesi Bayramoğlu civarında açılan kermeste kitap, kırtasiye, giyim ve çeyiz malzemelerinin yanı sıra, dernek gönüllülerinin hazırladığı mahalli yiyecekler ve içecek çeşitleri de bulunuyor.

Yetim Der Genel Sekreteri Orhan Zeren, Kermesi özellikle yetim ve mağdur ailelere yardımda bulunmak amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Kermesten elde edilecek gelirin tamamını yetim ailelere bağışlayacaklarını bildiren Zeren, bu vesileyle daha fazla yetime yardım götürmek istediklerini söyledi.

Hayırsever Müslümanların kermese teveccüh gösterdiğini söyleyen Zeren, “Merkez ilçelerinde bulunan isteyen esnafa öğle arası yemek servisi yapıyoruz. Aynı zamanda kermesimizde kitap, giyim ve kırtasiye çeşitleri bayan ve çocuk giyim reyonu bulunmaktadır.” dedi

Bir yetime dahi olsa katkı sunabilmek için Müslümanların bu tür kermes faaliyetlerine önem vermesi gerektiğini söyleyen Zeren, “Bütün Müslümanları kermesimize davet ediyoruz. Burada yapacakları alışveriş ile birçok yetimin yüzünü güldürebilirler.” şeklinde konuştu.  (Yunus Sırat/M. Sıddık Bilge-İLKHA)

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Yetim Öksüz ve Mağdurlar ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yetim-Der kimsesiz yetim ve muhtaç aileler yararına kermes düzenledi. Yetim-Der’den muhtaçlar yararına kermes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor