Xanikê Davası 3üncü kez ertelendi

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Kozluca (Xanikê) köyünde HÜDA PAR üyesi 2 kişinin HDP/PKK’liler tarafından katledilmesine ilişkin açılan davanın 3'üncü duruşması, Midyat Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Bir kez daha ertelenen davanın bir sonraki duruşması 2 Haziran'da görülecek. Xanikê Davası 3'üncü kez ertelendi

Xanikê Davası 3üncü kez ertelendi
Xanikê Davası 3üncü kez ertelendi admin
Bu içerik 494 kez okundu.

Şırnak'ın İdil (Hezex) ilçesine bağlı Kozluca (Xanikê) köyünde 29 Mayıs 2015 tarihinde HÜDA PAR Cizre İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi M. Şerif Şimşek ile İdil İlçe Teşkilatı üyesi Abdulcelil Talayhan'ın HDP/PKK’liler tarafından katledilmesine ilişkin açılan davanın 3'üncü duruşması Midyat Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Yine ertelenen davanın bir sonraki duruşması 2 Haziran'da görülecek.

Duruşmaya katledilen M. Şerif Şimşek ve Abdulcelil Talayhan'ın aileleri de katıldı. Tutuklu sanık S.T. görüntülü ve sesli bağlanma sistemi SEGBİS ile tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşmayı takip ederek, mahkeme başkanının sorularına yanıt verdi. Davada tutuksuz yargılanan S.T'nin babası Ş.T ise duruşmaya yine katılmadı.

Tanıkların ifadelerinin ardından mahkeme heyeti, davayı bir kez daha erteleyerek, bir sonraki duruşmanın 2 Haziran Perşembe günü görülmesine karar verdi.

Öte yandan, daha önce serbest bırakılan sanıklardan S.T'nin babası Ş.T'nin adli kontrolünün kaldırılması ve tutuklanması ilgili avukatların talepleri mahkeme tarafından tekrar reddedildi.

Duruşma sonrası açıklamalarda bulunan dava avukatlarından Serkan Ramanlı, “Bugün M. Şerif Şimşek ve Abdulcelil Talayhan'ın katledilmesine ilişkin davanın 3'üncü duruşmasına devam edildi. Mahkeme savcıya mütalaasını sunması için 2 Hazirana kadar süre verdi. O günkü duruşmadan sonra muhtemelen dava karara bağlanacak. Umuyoruz ki bu katliamın meydana gelmesinde rolü olanlar hak ettikleri cezayı alırlar ve bir nebze de olsa adalet yerini bulmuş olur.” dedi.

M. Şerif Şimşek'in kardeşi Şükrü Şimşek ise “Bu gün 3'üncü duruşma yapıldı. Bu 3'üncü sefer oldu gidip geliyoruz. Artık yeter! Bu mahkeme sonuçlansın. Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bir nebze de olsa şehit aileleri rahatlayacaklar inşallah. Mahkeme 2 Hazirana ertelendi. 2 Haziranda artık hâkimin kararını verip mahkemenin sonuçlanmasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı. (Süleyman Tunç – İLKHA)

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Kozluca (Xanikê) köyünde HÜDA PAR üyesi 2 kişinin HDP/PKK’liler tarafından katledilmesine ilişkin açılan davanın 3'üncü duruşması Midyat Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Bir kez daha ertelenen d
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor