Vali Çelik Batman’ın 26ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı

Batman Valisi Azmi Çelik, Batman’ın il oluşunun 26'ncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Çelik Batman’ın 26'ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı

Vali Çelik Batman’ın 26ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı
Vali Çelik Batman’ın 26ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı admin
Bu içerik 431 kez okundu.

Batman Valisi Azmi Çelik, 16 Mayıs 1990 tarihinde 3647 sayılı kanunla Türkiye'nin 72'nci ili olma unvanına kavuşan Batman’ın il oluşunun 26. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Batman’ın Türkiye’de petrolun ilk bulunduğu ve üretiminin yapıldığı şehir olma özelliğini hatırlatan Vali Çelik, kentin yeni bir il olmasına rağmen sahip olduğu binlerce yıllık tarihi ve kültürel değerlerin bakımından aynı zamanda kadim bir medeniyet şehri olduğunu söyledi.

Çelik, mesajında “Batman son yıllarda birçok alanda yapılan önemli yatırımlar, verimli toprakları ve üretim potansiyeli sayesinde bugün iddialı bir kent konumuna gelmiştir. Hızla büyüyüp gelişen üniversitesi, kabına sığmayan organize sanayi bölgesi , sahip olduğu havalimanı, bölünmüş yolları, köprülü kavşakları, eğitim alanında yapılan modern okul ve yurtlarıyla, bilim ve sanayi kenti olama yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.” ifadelerine yer verdi.

Çelik, açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Batman yöneticileri olarak, ilimizin gelecek vizyonunu çizme yolunda daha yaşanabilir bir gelecek için her türlü gayretin içinde olduğumuzu belirtmek isterim. Batman ilimizin 26. kuruluş yıl dönümünü münasebetiyle, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” (İLKHA)

Batman Valisi Azmi Çelik Batman’ın il oluşunun 26'ncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Çelik Batman’ın 26'ncı kuruluş yıl dönümünü kutladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor