Ülke genelinde Vakıf baniler için Mevlid-i Şerif okutuldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde Vakıf Baniler için camilerde düzenlenen program kapsamında Batman'da ikindi namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu. Ülke genelinde Vakıf baniler için Mevlid-i Şerif okutuldu

Ülke genelinde Vakıf baniler için Mevlid-i Şerif okutuldu
Ülke genelinde Vakıf baniler için Mevlid-i Şerif okutuldu admin
Bu içerik 435 kez okundu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde  Vakıf Baniler için camilerde düzenlenen program kapsamında  Batman Ulu Camii’nde ikindi namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlit programına, Batman Müftü Yardımcısı Ahmet Duran, İl Müftülüğü mevlithanları ve cami cemaati katıldı.

Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından   düzenlenen program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başladı. 

Daha sonra Kürtçe, Türkçe ve Arapça mevlitler okundu.  Mevlidin ardından Gercüş ilçe Vaizi İbrahim Halil Yakut tarafından katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Mevlit programı Görevliler tarafından dağıtılan ikramların ardından, Batman İl Müftü Yardımcısı Ahmet Duran’ın yaptıkları dualar ile sona erdi. 

Programın ardından Mevlit hakkında bilgi veren İl Müftü Yardımcısı Ahmet Duran   "Okunan  Mevlid-i Şerif Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürlüğü ile Müftülüğümüzün işbirliği iile   yapılan bir programdır. Malumunuzdur İslam dini aynı zamanda bir vakıf dinidir. Vakıflar müessesesi bizim için çok önemlidir. İçerisinde bulunduğumuz cami de dahil olmak üzere camilerimiz, yurtlarımız, okullarımız, medreselerimiz ve taziye evlerimiz hem Müslümanlık hem de insanlık için müşterek kullanılan,   Müslümanların vakfettiği yerlerdir. Biz de bu vakıfları bizlere bırakan geçmişlerimizi yâd etmek, onların ruhuna ithafen böyle bir mevlit okuduk. Cenab-ı Allah tüm geçmişlerimize, başta bu eserleri bırakanlara rahmet eylesin. İnşallah bizlere de böyle güzel eserleri irat mayı ve korumayı nasip etsin." diye konuştu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde Vakıf Baniler için camilerde düzenlenen program kapsamında Batman'da ikindi namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu. Ülke genelinde Vakıf baniler için Mevlid-i Şerif o
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor