Türkiye’nin ilk sivil anayasası oluşturulmalıdır

Diriliş Başkanları Diyarbakır İl Temsilciliği’nin düzenlediği programda, Türkiye’nin ilk sivil anayasasının yazılması gereğinin önemine dikkat çekildi. “Türkiye’nin ilk sivil anayasası oluşturulmalıdır”

Türkiye’nin ilk sivil anayasası oluşturulmalıdır
Türkiye’nin ilk sivil anayasası oluşturulmalıdır admin
Bu içerik 468 kez okundu.

Diriliş Başkanları Diyarbakır İl Temsilciliği, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Diriliş Başkanları Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma Coşar, Türkiye’de sivil bir anayasanın oluşturulması gerektiğini belirtti.

Anayasa tartışmalarında saflarını milletten yana seçtiklerini belirten Coşar, Türkiye’de sivil bir anayasanın oluşturulmasının önemli olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda bazı girişimlerde bulunacaklarını dile getiren Coşar, “Türkiye’nin ilk sivil anayasasının yazılması gerektiğini talep ediyoruz. Anayasa tartışmalarında safımızı milletten yana seçiyoruz. 13 Mayıs 2016 tarihinde Cuma namazından sonra ‘Benim Anayasam’ kitabını halkımıza dağıtacağız. Halkımız boş olarak dağıtılan anayasa kitabını kendi istekleri doğrultusunda kendi yazacak. Daha sonra bu kitapları ücretsiz olarak diriliş başkanlarına takdim ederek, hukuk komisyonlarıyla birlikte halkımıza gelen taleplerimizde bizde başta Türkiye Büyük Millet Meclisimiz başkanlarımızla ilgili kuruluşlarda sunum yapıp kamuoyu ile sonra paylaşacağız.” dedi. (Hamza Adiyaman, Emrah Deniz-İLKHA)

Diriliş Başkanları Diyarbakır İl Temsilciliği’nin düzenlediği programda Türkiye’nin ilk sivil anayasasının yazılması gereğinin önemine dikkat çekildi. “Türkiye’nin ilk sivil anayasası oluşturulmalıdır”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor