Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde azalma

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde (Tarım-ÜFE) Nisan ayında yüzde 1,91 azaldı. Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde azalma

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde azalma
Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde azalma admin
Bu içerik 325 kez okundu.
Reklam

Türkiye İstatistik Kurumu'nun  (TÜİK) açıkladığı verilere göre, Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım – ÜFE), 2016 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1,91, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 5,67,  bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,03 azalış gösterdi.

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 7,25 artış gösterdi.

Aylık değişim, tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 1,99, ormancılık ürünlerinde yüzde 2,63 azalış, balıkçılıkta ise yüzde 1,81 artış gerçekleşti.

En fazla aylık azalış tek yıllık bitkisel ürünler ana grubunda gerçekleşti

 Bir önceki aya göre değişim, tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 6,78 azalış, çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 7,43 ve canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda ise yüzde 0,87 artış gerçekleşti.

 Alt tarım gruplarından sebzeler bir önceki aya göre yüzde 12,54 azaldı

 Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlar yüzde 0,86, yağlı meyveler yüzde 1,33 ve çeltik yüzde 1,59 azalış gösterdi.  (İLKHA)

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde (Tarım-ÜFE) Nisan ayında yüzde 1 91 azaldı. Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinde azalma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da ev yangını
Elazığ’da ev yangını
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu