Prince şarkı sözleri için Universal Music Özel karar aldı

Dünyanın en büyük müzik markası Universal, geç müzisyen Prince'in özel arşivinin çoğunu serbest bırakmak için anlaşma sağladı.

Prince şarkı sözleri için Universal Music Özel karar aldı
Prince şarkı sözleri için Universal Music Özel karar aldı admin
Bu içerik 387 kez okundu.

 

Universal, anlaşmanın Prince'in "beklenmedik yayınlanmamış eserler hazinesi" ne özel lisans hakları verdiğini söyledi.

Ayrıca Prince'in kurduğu NPG Records aracılığıyla 25 albüme hak kazanmıştır.

Anlaşmanın değeri açıklanmadı.

Bununla birlikte, geçen Ekim ayında, yayınlanmamış müziğin 35 milyon dolarla (29 milyon pound) satışa çıktığını gösteren raporlar çıktı .

Universal Music Group'un yaptığı açıklamada, Prince Rogers Nelson ve NPG Records'un Emlak'la çok yıllık bir anlaşmaya vardığını söyledi.

Anlaşma şartları uyarınca "Out of theings, demolar ve canlı kayıtlar da dahil olmak üzere, Prince'in kariyer boyunca geçirmiş olduğu değerli eserlerle ilgili olarak" emlakla işbirliği yapacak.

Nisan 2016'da hayatını kaybeden Prince, kaydedtiği ve Minneapolis'teki Paisley Park evinde bodrumda tuttuğu birçok şarkı ile ünlü.

Kasayı açan kodun tek kişiydi.

Yeni anlaşma, önümüzdeki yıldan itibaren Evrensel Birleşik Devletler'e 1979-1995 yılları arasında çıkan bazı Prens albümlerinin haklarını da veriyor.

Evrensel'in başkan yardımcısı Michele Anthony, profesyonel ve kişisel olarak, bu yayında düzenlenmiş kayıtlarla, yayınlanmamış müziğin "tonozunu" da içeren emanet edilmesini ve Prens'in mirasını korumak ve genişletmek için mirasçıları ve mirasçılarıyla ortak olmasını sağlamaktan onur duyduğunu söyledi. .

Kariyerinin ilerleyen aşamalarında Prince dünya çapında 100 milyondan fazla albüm sattı. Bir numaralı ismi Mor Rain, Crazy ve Kiss gidelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor