Optikçilerden Sahte Güneş Gözlüğü uyarısı

Yazın gelmesi ile birlikte birçok vatandaşın gelişigüzel güneş gözlüğü takmaya başladığın belirten optikçiler, sahte gözlüklere dikkat çekerek, sertifikalı ve belgeli gözlük alınması tavsiye ettiler. Optikçilerden 'Sahte Güneş Gözlüğü' uyarısı

Optikçilerden Sahte Güneş Gözlüğü uyarısı
Optikçilerden Sahte Güneş Gözlüğü uyarısı admin
Bu içerik 506 kez okundu.
Reklam

Yazın gelmesi ile birlikte birçok vatandaşın gelişigüzel güneş gözlüğü takmaya başladığını belirten optikçiler, işporta ve pazarlarda satılan güneş gözlüklerinin göze zarar verdiğini, sertifikalı ve belgeli gözlük alınması tavsiyesinde  bulundular.

Güneş gözlükleri hakkında İLKHA'ya değerlendirmelerde bulunan Optisyen Yaşar Alican, işportacılarda ve semt pazarlarında satılan gözlüklerin ultraviyole özelliğinin olmadığını belirterek, güneş gözlüğü alırken optikçilerden alınması gerektiğini söyledi.

10 yıldır gözlük satıcılığı yaptığını belirten Alican, “Bölgede yaşayan insanların güneş gözlüğü kullanması sağlık bakımından iyi olur.  Diyarbakır'ın yazları sıcak geçtiği için güneş ışınları göze rahatsızlık verir. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Maalesef piyasada sahte dediğimiz güneş gözlükleri var. Bunlar göze zarar veriyor ilerde katarak olmasına neden olur. Gözlük alırken optikçilerden alınmalıdır. Çünkü Sağlık Bakanlığı tarafından denetim yapılmaktadır. Bu açıdan markası önemli gözlük ve çamların kalitesine dikkat edilmesi gerekir.” dedi.

"Gözlükçülerin sahte gözlük getirme gibi bir durumu yoktur." diyen Alican son olarak şunları kaydetti: "Ucuz gözlükler hangi şartlarda yapılmış nasıl üretilmiş ve firmaları yoktur. Bugün merdiven altı dediğimiz diğer sektörlerde olduğu gibi burada bu sektörde de var.  Güneş gözlüğü diye alınıyor ama maalesef o ilerde göze sıkıntı verir.  Optikçilerin aldığı firma belli,  garantisi veriliyor. Bir sıkıntı olduğunda geri verilir ya da tüketici haklarında haklarını alabiliyorlar. Tezgâhlarda böyle bir şey yok.  Sağlık boyutundan dolayı tezgâhlarda gözlük almayın.”  (Emrah Deniz, M. Hüseyin Temel-İLKHA) 

Yazın gelmesi ile birlikte birçok vatandaşın gelişigüzel güneş gözlüğü takmaya başladığın belirten optikçiler sahte gözlüklere dikkat çekerek sertifikalı ve belgeli gözlük alınması tavsiye ettiler. Optikçilerden 'Sahte Güne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor