Okullarda Kutlu Doğum etkinlikleri devam ediyor

Diyarbakır Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Siyer Araştırma Vakfı Kurucu Başkanı, Muhammed Emin Yıldırım, vurgu yaptı. Okullarda Kutlu Doğum etkinlikleri devam ediyor

Okullarda Kutlu Doğum etkinlikleri devam ediyor
Okullarda Kutlu Doğum etkinlikleri devam ediyor admin
Bu içerik 308 kez okundu.
Reklam

Diyarbakır Vali Aydın Arslan Fen Lisesi öğrencileri Hz. Muhammed (S.A.V.)´i daha yakından tanıma, O´na olan bağlılıklarını pekiştirme amacıyla "Kutlu Doğum" programı, büyük bir coşkuyla idrak edildi.

Rıfat Hocanın Kur´an-ı Kerim tilatiyle başlayan program, şiirler ve ilahilerle devam etti.

Etkinlikte konuşan Siyer Araştırma Vakfı Kurucu Başkanı, Muhammed Emin Yıldırım, Diyaru’s sahabede genç nesil ve gençlik ahlakı” başlıklı konuşmasında, Hz Muhammed'in hayatında kesitler sunarak bazı tavsiyelerde bulundu.

Diyarbakır’ın sahabeler şehri olduğunu ve bu mübarek beldede 400’ü aşkın sahabenin medfun olduğunu belirten Yıldırım, Tevbe süresinin son iki ayetinde, Allah-u Teâla'nın esma-ül hüsnasından olan "Ğafur" ve "Rahim" isimlerinin Allah tarafından Hz Muhammed'e tevdi edildiğinde de bahsetti. Gençlere Hz Muhammed'in hayatından bazı kesitleri de sunan Yıldırım, konuşmasını dualarla sonlandırdı.

Porgram, sinevizyon gösterimi ve 11/D sınıfının çalışmasıyla ortaya çıkan "Karanlıklardan Çıkış" adlı tiyatro eserinin canlandırılmasıyla devam etti. Verimli geçen programa ilahi grubunun seslendirdiği ilahiler de renk kattı. Program, davetlilere yapılan ikram ile sona erdi. (İLKHA) 

Diyarbakır Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Siyer Araştırma Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım vurgu yaptı. Okullarda Kutlu Doğum etkinlikleri devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk bakanlar 'Hollanda'da kampanya yapmayacak'
Türk bakanlar 'Hollanda'da kampanya yapmayacak'
KYK kız yurdunda skandal! 'Evet' toplatısına erkekler de getirildi
KYK kız yurdunda skandal! 'Evet' toplatısına erkekler de getirildi