Kümes hayvancılığı üretimi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Tavuk eti üretimi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 8,4 artış gösterdi. Kümes hayvancılığı üretimi arttı

Kümes hayvancılığı üretimi arttı
Kümes hayvancılığı üretimi arttı admin
Bu içerik 474 kez okundu.

TÜİK verilerine göre, tavuk yumurtası üretimi 1,5 milyar adet olarak gerçekleşti

Tavuk yumurtası üretimi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde  1 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,1 azaldı.

 Kesilen tavuk sayısı 93 milyon adet, kesilen hindi sayısı ise 331 bin adet oldu

Kesilen tavuk sayısı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 7,4 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,3 azaldı. Mart ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 15,2 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27,3 azaldı.

 Tavuk eti üretimi 159 bin 179 ton, hindi eti üretimi ise 3 bin 372 ton olarak gerçekleşti

Tavuk eti üretimi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 8,4 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,4 azaldı.

Mart ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 24,8 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,6 azaldı.

 Tavuk eti üretim miktarı, Mart 2016

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 1,3 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,5 azaldı. (İLKHA)

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Tavuk eti üretimi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 8 4 artış gösterdi. Kümes hayvancılığı üretimi arttı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor