Hilvan’da STK’lar Nizami’nin idamını telin ettit

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde, Bagladeşte Laik Hasina yönetimi tarafından idam edilen Cemaat-i İslamî lideri Mutiurrahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı. Hilvan’da STK’lar Nizami’nin idamını telin ettit

Hilvan’da STK’lar Nizami’nin idamını telin ettit
Hilvan’da STK’lar Nizami’nin idamını telin ettit admin
Bu içerik 458 kez okundu.
Reklam

Hilvan’da,   Bangladeş’te Laik Hasina yönetimi tarafından idam edilen Mutiurrahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı, ardından düzenlenen basın açıklamasıyla yapılan idam telin edildi.

Öğle namazını müteakip çarşı merkezinde kılınan gıyabi cenaze namazına Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Altun, Tillo İlim Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TİYDER) Başkanı Kadri Yavuzer, STK temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Gıyabi cenaze namazı öncesi TİYDER Başkanı Kadri Yavuzer, şehadetin anlamına değinerek yüksek bir mertebe olduğunu söyledi. Yavuzer, “Allah yolunda Şehit olan bu Ulemalarımız gerçekte onlar Allah yolunda idiler. Allah yolunda canları ve malları ile cihat ettiler neticede o şerbeti içtiler Allah bizleri onların affına nail eylesin.”  dedi.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından STK’lar adına Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Altun basın açıklaması yaptı. Altun, şu anda içinde bulunan asrın felaket ve helaket asrı olduğunu geçmişte bu zulümlerin Şeyh Said’e, Said’i Nursi’ye, İskilifli Atıf Hoca’ya, Abdulkadir Molla’ya,  Muhammed Mursi’ye yapıldığını ve en son bu zihniyetin Bangladeş’te büyük İslam âlimi Mutiurrahman Nizami’ye yapılan idamla kendisini gösterdiğini belirtti.

Altun, “Bu idamı başta Hilvan STK’ları ve Hilvan halkı olarak en sert şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. Zalim idareciler Müslümanları idam ederek Müslümanları ve İslam’ı ortadan kaldıracaklarını zan ediyorlar. Ancak bizler inananlar olarak şuna inanıyoruz; Allah nurunu tamamlayacaktır ve Müslümanlar bir ölür bin dirilirler.” ifadelerini kullanılarak bu zulümlerin ancak ümmetin birliği ve vahdetiyle engellenip sona erebileceğini kaydetti. (Ramazan Şefkatlı- İLKHA)

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Bagladeşte Laik Hasina yönetimi tarafından idam edilen Cemaat-i İslamî lideri Mutiurrahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı. Hilvan’da STK’lar Nizami’nin idamını telin ettit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor