Hayvanat bahçesindeki zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş bulundu

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de birinci, Avrupa'da ikinci ve dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesindeki erkek zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş nihayet bulundu. Hayvanat bahçesindeki zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş bulundu

Hayvanat bahçesindeki zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş bulundu
Hayvanat bahçesindeki zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş bulundu admin
Bu içerik 572 kez okundu.
Reklam

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş bulundu. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından hayvanat bahçesine getirilmesi beklenen dişi zürafa ile Şakir için düğün hazırlıkları başladı.

Hayvanat bahçesine getirildiğinde 3 yaşında olan zürafa Şakir’e, aradan geçen 16 yılda, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde yapılan eş bulma çalışmalardan sonuç alınamıyordu. Bu nedenle "müzmin bekar Şakir" olarak tanınan zürafa için yapılan girişimler nihayet başarıya ulaştı.

Ankara'dan Kayseri'ye gönderildiği belirtilen dişi zürafanın, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi.  Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi beklenen dişi zürafa ile Şakir için düğün hazırlıkları da başladı.

Gelin adayı için Şakir’in kaldığı barınak yeniden düzenleniyor. Ayrıca, düğün günü davetlilere tatlı ve şeker dağıtımının yanı sıra dişi zürafaya gelinlik de giydirilmesi planlanıyor. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de birinci Avrupa'da ikinci ve dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesindeki erkek zürafa Şakir’e 16 yıldır aranan eş nihayet bulundu. Hayvanat bahçesind
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor