Hastanede yangın tatbikatı

Mersin'in Tarsus ilçesinde özel bir hastanede yapılan yangın tatbikatında hasta ve çalışanların tahliyesi canlandırılırken, alevlere ilk müdahale gerçek söndürücülerle yapıldı. Hastanede yangın tatbikatı

Hastanede yangın tatbikatı
Hastanede yangın tatbikatı admin
Bu içerik 511 kez okundu.

Tarsus'ta özel bir hastanede, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle yapılan yangın tatbikatında hastane çalışanlarını olası bir yangın halinde yapması gerekenler konusunda bilgilendirmek ve deneyim kazandırmak amacıyla düzenlenen tatbikat başarıyla sonuçlandı.

Yangın tatbikatında senaryo gereği yoğun bakım ve servislerde yatan yetişkin ve bebek hastalar ile çalışanların tahliyesi yapıldı. Bazı hastaların yangın merdiveninden ve itfaiye merdiveniyle kurtarıldığı tatbikatta tahliye edilenler ambulanslara konulup başka hastaneler nakledildi. Senaryodaki hastaları, hastanede çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlar canlandırdı. Kurtarma çalışmaları sırasında hastane koridorları hareketli dakikalara sahne oldu.

Çalışma kapsamında itfaiye görevlileri yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi de verdi. Hemşireler, teknik elemanları ve idari personel, söndürme tüplerini uygulamalı olarak kullanmayı öğrendi. (İLKHA) 

Mersin'in Tarsus ilçesinde özel bir hastanede yapılan yangın tatbikatında hasta ve çalışanların tahliyesi canlandırılırken alevlere ilk müdahale gerçek söndürücülerle yapıldı. Hastanede yangın tatbikatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor