Donald Trump'un göçmen yasağı Federal Mahkemede itiraz ediyor

Donald Trump'un göçmen yasağı Federal Mahkemede itiraz ediyor.

Donald Trump'un göçmen yasağı Federal Mahkemede itiraz ediyor
Donald Trump'un göçmen yasağı Federal Mahkemede itiraz ediyor admin
Bu içerik 478 kez okundu.

 

Geçen Cuma, Bölge Yargıcı James Robart, Başkan Trump'ın yasağını askıya aldı; etkilenen yedi ülkeden ülkeye girmek için bir pencere açtı.

San Francisco'daki 9. ABD Temas Noktası Temyiz Mahkemesi, Adalet Bakanlığı avukatlarına ve Minnesota ve Washington eyaletlerinin avukatlarına saat 11'de (Londra saatinde) yasağı geri getirip getirmeyeceğine ilişkin tartışmaları dinleyecek.

Cumhurbaşkanı Trump, Pazartesi gecesi bir tweet'te "Radikal İslamcı terörizm tehdidi çok gerçekçi, Avrupa'da ve Ortadoğu'da neler olduğunu bir kez daha inceleyin, mahkemeler hızlı davranmalıdır!" Dedi.

Trump, seyahat önlemlerinin ülkeyi terörizm tehdidine karşı korumak için tasarlandığını söyledi. Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush tarafından atanan Yargıç Robart'ı "sözde hakim" olarak alay etti.

Adalet Departmanı, Pazartesi günü kısa bir süre içinde açtığı demeçte, Başkan Trump'un emrinin askıya alınmasının çok geniş olduğunu ve "en fazla" ülkeye giriş hakkı tanınan ve geçici olarak yurtdışında olan ya da ayrılmak isteyen insanlarla sınırlı kalacağını söyledi. Ve Amerika Birleşik Devletleri'ne geri dönün.

Rakipler, İran, Irak, Libya, Somali, Sudan, Suriye ve Yemen vatandaşlarına giriş yasağı ve tüm mültecilere 120 günlük bir durdurma öngören yasağın yasadışı olduğunu savunuyorlar.

Washington eyaletinde, devlet üniversitelerindeki bazı öğrencilerin ve fakültelerin yasak nedeniyle yurt dışına götürüldüğünü söyleyerek, bunun zarar gördüğünü savunuyor.

Cumhuriyetçi cumhurbaşkanının 27 Ocak yönetici kararı Amerika'daki protesto ve kargaşayı tetikledi. Ve haftasonu denizaşırı havaalanlarını takip etti.

Başkan Trump liberal eğimli San Francisco mahkemesinde yokuş yukarı bir savaşla karşı karşıya. Tartışmayı dinleyecek üç hakim heyetinin iki üyesi Demokrat Başkanlar Jimmy Carter ve Barack Obama tarafından atandı ve biri Başkan Bush tarafından atandı.

Temyiz mahkemeleri, statükoyu kaldırmaktan genellikle temkinli davranıyorlar ve bu durumda alt mahkemenin yasağı kaldırması gerekiyor.

Yasağın muhalifleri, Adalet Bakanlığından çok, pozisyonlarını desteklemek için daha fazla başvuru aldı.

Washington eyaletinin meydan okumasına, en azından 17 eyalet avukatı genel sekreteri, 100'den fazla şirket ve yaklaşık bir düzine emek ve sivil haklar grubu tarafından gönderilen yaklaşık bir düzine arkadaşın özeti var. Yaklaşık bir düzine muhafazakâr grup hükümeti üç kısa bildiride destekledi.

Temyiz mahkemesi, bölge mahkemesinin emri geçici olarak durdurma gerekçesiyle yargılanıp durmaması konusundaki dar soruna odaklandı.

Başkan Trump'un emri çıkarma yetkisine sahip olup olmadığı konusunda daha büyük yasal mücadele daha sonra dava kapsamında ele alınacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor