Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, merkeze yakın Dürümlü mezrasında bombalı aracın infilak etmesiyle sivillerin hayatını kaybettiği olaya ilişkin bir açıklama yayımladı. “Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez”

Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez
Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez admin
Bu içerik 528 kez okundu.

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Sarıkamış Mahallesine bağlı Dürümlü mezrasında bomba yüklü kamyonun infilak edip köylülerin canına mal olması nedeniyle HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından bir açıklama yayımlandı.

Meydana gelen patlamanın vahşet olarak nitelendirildiği açıklamada, “Öncelikle yaşanan bu insanlık dışı olayda hayatını kaybeden köylülerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, geride kalan acılı ailelere sabrı cemil niyaz ediyoruz. Bu patlamayla yaşatılan vahşet halka dayatılan çukur siyasetinin geldiği noktayı en bariz şekilde ortaya koymaktadır.” denildi.

“Halkın can ve malına zarar veren bu tip eylemlere derhal son verilmeli”

Kürt halkına daha fazla acı yaşatılmaması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez ve ne amaçla yapılmış olursa olsun sonucu itibariyle Kürt halkını cezalandırmaktan, acılarına acı katmaktan ve mağduriyetlerini artırmaktan başka hiçbir işe yaramadığı tüm kamuoyunun malumudur. Bozulan çatışmasızlık sürecinin faturasının halka kesen, halkın can ve malına zarar veren bu tip eylemlere derhal son verilmeli, halkımıza daha fazla acı yaşatılmaktan vaz geçilmelidir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı merkeze yakın Dürümlü mezrasında bombalı aracın infilak etmesiyle sivillerin hayatını kaybettiği olaya ilişkin bir açıklama yayımladı. “Bu vahşet hiçbir gerekçeyle izah edilemez”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor