AKİF MANAF’A İFTİRA ATAN AYÇA GÖNENÇ 14 YIL HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR!

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy markasının kurucusu ve sahibi olan Akif Manaf aleyhine 2014 yılında bazı iddialar ile Savcılık’a şikayette bulunan Ayça Gönenç hakkında “iftira ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarını işlediği gerekçesi ile T.C. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2016/285 sayılı dosya ile 14 yıl hapis istemiyle dava açıldı!

AKİF MANAF’A İFTİRA ATAN AYÇA GÖNENÇ 14 YIL HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR!
AKİF MANAF’A İFTİRA ATAN AYÇA GÖNENÇ 14 YIL HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR! admin
Bu içerik 9055 kez okundu.

2014 yılında Pelin Meltem Evrensel’in başını çektiği bir grup, Akif Manaf aleyhine bir karalama kampanyası başlatmış, bu çerçevede bir takım iddialarla Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bu grupta yer alan diğer kişiler gibi franchise sözleşmesi ile Yoga Academy markası altında yoga merkezi işleten Ayça Gönenç de, Pelin Meltem Evrensel’in yönlendirmesi ile Akif Manaf aleyhine suç duyurusunda bulunmuştu. Aynı gün basına da servis edilen dilekçe, içeriği değiştirilerek daha sansasyonel bir hale getirilmiş ve medyada bol bol yer almıştı.

 

Suç duyurusunun basına verilmesinin amacı, Akif Manaf aleyhine kesinleşmiş bir suç varmış gibi algı yaratmak, itibarını ve saygınlığını yok etmek, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesini engellemek, Akif Manaf’ın insanlık dışı muameleye maruz kalarak küçük düşmesini sağlamak olmasına rağmen, Ayça Gönenç’in olduğu iddia edilen fakat aslından çok uzak olan ifade çok ince detayları da içermesi nedeniyle aslında suç duyurusu hakkında ilk şüpheleri de doğurdu. Çünkü iddia edilen suça maruz kalan bir mağdurun bu kadar rahat ve detaylı bir ifade vermesi gerçek mağdurların davranışından oldukça farklıydı. 

 

Daha sonra ortaya çıkan detaylar da ortada bir suç kurgusu olduğu düşüncesini doğrular nitelikte. Akif Manaf’ın yaptığı açıklamaya göre,  Ayça Gönenç ve karalama kampanyasında ortak hareket ettiği diğer kişiler, Yoga Academy markasını ele geçirmek için Akif Manaf hakkında suç duyurusunda bulunmadan 1 yıl kadar önce Pelin Meltem Evrensel’in organizasyonu ile bir araya geldiler ve ortak bir plan yaparak Akif Manaf aleyhine karalama kampanyası başlattılar. Bu organizasyonun içerisinde yer alan Ayça Gönenç, hem yüklü bir tazminat almak hem de yeni marka oluşumunda İzmir bölge sorumlusu olmak amacıyla Savcılığa çok ayrıntılı bir ifade verdi. Ayrıca aynı grup basın kanalıyla da karalama kampanyasına devam etmek için basın ve reklam dünyasından kişilerle bağlantı kurarak Akif Manaf aleyhine haberler ve röportajlar yapılmasını sağladılar.

 

Ayça Gönenç, hazırlanan karalama kampanyasının İzmir sorumlusu olarak, İzmir’deki  Yoga Academy yöneticileri, eğitmenleri ve üyeleri ile görüşmek, toplantılar düzenlemek, Akif Manaf aleyhine kimin, hangi suçlamaları yapacağına karar vermek ve Yoga Academy’den ayrılarak kendi kuracakları yeni oluşuma dahil olmaları konusunda ikna etmek görevini aldı. Bu görev kapsamında sosyal paylaşım siteleri, telefon, yüzyüze konuşma şeklinde birçok kişi ile görüşerek onlara Akif Manaf aleyhine küçük düşürücü, hakaret ve iftira dolu anlatımlarda bulundu. Ayrıca 25 Haziran 2014’te karalama kampanyasının su üzerine çıkması ile Yoga Academy resmi internet sitesinin çökertilmesinde rol alan ve sosyal paylaşım sitelerindeki Yoga Academy isimli sayfaları ele geçirmesi soruşturma konusu olan erkek arkadaşı Ülkü Başer ile beraber hareket etti.

 

Hakkında yapılan suçlamalar takipsizlik ile sonuçlanan Akif Manaf, Ayça Gönenç’in kararı bozma dilekçeleri de Hakimlik tarafından reddedilince karşı hukuk mücadelesine başladı. Bu kapsamda Akif Manaf’ın şikayeti üzerine Ayça Gönenç hakkında “iftira ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarını işlediği gerekçesi ile T.C. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2016/ 285 sayılı dosya ile dava açıldı. İlk duruşması Eylül ayında yapılacak olan davada Ayça Gönenç 14 yıl hapis istemi ile yargılanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor