112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’i asılsız

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Sağlık Hizmetlerine alınan 8 adet ambulans için tören yapıldı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, 112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’inin asılsız olduğunu söyledi. 112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’i asılsız

112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’i asılsız
112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’i asılsız admin
Bu içerik 460 kez okundu.
Reklam

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetlerin filosuna 8 ambulans daha eklendi. Alınan 8 adet ambulans, Batman Valisi Azmi Çelik tarafından yapılan törenle verildi.

Valilik bahçesinde yapılan törene; Batman Vali Azmi Çelik, Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer ve sağlık kurum amirleri katıldı.

Vali Çelik, ambulans şoförlerine anahtar teslimini yaparak, ambulanslar hakkında bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, 20 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 31 Acil Yardım Ambulansı ile 32 bin 694 vatandaşa hizmet ulaştırıldığını belirtti.

112’ye yapılan çağrıların sadece yüzde 2’si asıllı

112 Çağrı merkezine toplam 1 milyon 571 bin acil yardım çağrısı geldiğini söyleyen Bodakçi, “Bu çağrılardan maalesef sadece yüzde 2’lik bir kısmı asıllı çağrı olup, yüzde 98’lik kısmı asılsız çıkmıştır. Bu da ortalama günde 90 vakaya tekabül etmektedir. Verilen ambulans hizmetlerinde ilk on dakikada kentsel vakaya ulaşım oranımız yüzde 91 olup, dünya standartlarının üstüne çıkmıştır. İlk otuz dakikada kırsal vakaya ulaşım oranı yüzde 65 bandından yüzde 78’e yükseltilmiştir.” dedi.

2015 yılı döneminde İl Özel İdare bütçesinden acil sağlık hizmetlerine 2 adet prefabrik istasyon binası ve bir adet acil yardım ambulansı kazandırıldığını hatırlatan Bodakçi, bu yatırımlara 2016 yılı içerisinde yine bir adet prefabrik istasyon binası ve 1 adet acil yardım ambulansı kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Batman’a ait ambulansların 2015 yılında 1 milyon 266 bin 240 kilometre yol kat ettiği bilgisini veren Bodakçi, “Acil sağlık hizmetleri talebi olan vatandaşlarımızı gerek kara yoluyla gerekse hava yoluyla yurdumuzun dört bir köşesine sevkleri gerçekleştirilmiştir. İlimizden kara ambulanslarıyla 470 vatandaşımız, hava ambulansları ile 53 vatandaşımızın nakli sağlanmıştır. 2016 yılı içerisinde ambulans filomuza 8 adet (7 adet Sağlık Bakanlığı,1 adet Batman İl Özel İdaresi) Acil Yardım Ambulansı ilimizde hizmet sektörüne dahil olmuştur. Bu ambulanslardan 2 adeti 4x4, 6 adeti 4x2 teknik özelliğindedir. Böylelikle ilimizde toplam 39 adet ambulans aracı hizmet verecek olup bunlardan 9 adeti 4x4, 30 adeti 4x2 özelliğindedir.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Sağlık Hizmetlerine alınan 8 adet ambulans için tören yapıldı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi 112’ye yapılan çağrıların yüzde 98’inin asılsız olduğunu söyledi. 112’y
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor