Fransız cumhurbaşkanının sevdiği Macron, ABD'li işçileri cezbetmek için teklifte bulundu

Fransız sosyalist Emmanuel Macron, Amerikalıları Avrupa ulusuna taşımaya teşvik etmeye devam ederken Donald Trump'da büyük bir kazı yaptı.

Fransız cumhurbaşkanının sevdiği Macron, ABD'li işçileri cezbetmek için teklifte bulundu
Fransız cumhurbaşkanının sevdiği Macron, ABD'li işçileri cezbetmek için teklifte bulundu admin
Bu içerik 594 kez okundu.

 

İstilacı Francois Hollande hükümetinden geçen yıl istifa eden sosyalist politikacı Atlantik'in her yerinden yetenek toplayabilmek için bir video mesajı yayınladı.

39 yaşındaki Bay Macron, İngilizce konuşan doğrudan bir mesajda kendi ülkesindeki seçimle savaşa rağmen yurtdışından gelen kitleye ulaşıyor.

O Amerikalılar çekebilecek Görünüşe umutlu Fransa'ya ancak bir snub olarak, Bay Trump 'ın göç ve iklim değişikliği görünümleri, o bütün Amerikalı araştırmacılar ve girişimciler kendi millet "Hoş Geldiniz" olduğunu söyledi.

Facebook'ta umut mesajını veren Bay Macron, başkanlık favorisi ve sağ kanat Front National'i (FN) liderlik eden yükselen Marine Le Pen'e karşı gidiyor.

Dedi ki: "Herkese merhaba.

"Bu, Amerikalı araştırmacılar, girişimciler, mühendisler ve iklim değişikliği üzerinde çalışan bir mesajdır.

"Geçen cumartesi sizi Fransa'ya gelip Avrupa ve Fransız araştırmacılarına iklim değişikliği konusunda burada çalışmaya davet ettim, çünkü siz burada olabilirsiniz.

 

Macron, New York'u ziyaret ederken çocuklara sessiz olmalarını söyledi GETTY

Macron, New York'u ziyaret ederken çocuklara sessiz olmalarını söyledi

"Yeni başkanınızın bütçenizi, inisiyatiflerinizi nasıl tehlikeye atmaya karar verdiğini biliyorum, iklim değişikliği konusunda son derece şüpheci davranıyor.

"İklim değişikliği konusunda hiç şüphem yok ve bu konuda iki mesajım olursa olsun ne kadar kararlı olmalıyım.

"Fransız ve Avrupalı ​​araştırmacılar için bütçelerimizi koruyacağımız ilk ilki gerçekleştirdik, COP21 ile uyumlu hale getirmek için girişimlerimizi hızlandırmak ve daha fazlasını yapmak için yatırımlarımızı, kamu ve özel sektör yatırımlarımızı güçlendireceğiz.

 

Trump, Justin Trudeau'u kendisinin eleştirdiği GETTY

Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşme sonrasında onu eleştirdi

"Lütfen Fransa'ya gelin, hoş geldiniz, bu sizin ulusunuz, yeniliği seviyoruz.

"Yenilikçi insanlar istiyoruz, iklim değişikliği, enerji, yenilenebilir kaynaklar ve yeni teknolojiler üzerinde çalışan insanların olmasını isteriz.

"Fransa senin ulusudur."

Ayrıca Sosyalist Partinin (PS) Benoît Hamon, kronizmin sırası Cumhuriyetçiler'in (LR) François Fillon'ı ve Geçimsiz Fransa'nın Jean-Luc Mélenchon'ı (La France insoumis) rahatsız etti.

 

Macron, Fransız vergi mükellefi tarafından finanse edilen NYC partisinde benlik çağrısı yaptı GETTY

Macron, Fransız mükelleflerin finanse ettiği NYC partisinde öz varlıklar için poz verdiler; insanlar arka planda kıkırdayarak

 

Yerli meselelerden ziyade dış ilişkilere odaklanacak görünen Bay Macron, Paris sokaklarında isyan çıktığında Amerikalılara savunmasını gönderdi.

Kuzey banliyösündeki beş kasaba 2005 yılından bu yana şiddete şahit olmadığını görüyor ancak AB destekçisi Bay Macron, sokaklarda terör salgını insanları yere sarsmayacağından umutlu görünüyor.

Lise öğretmeni ile evli olan En Marche adayı Bay Macron, Cumhurbaşkanı'nın açılmasından altı hafta önce Bay Trump'un New York şehrinin ev şehrini ziyaret etti.

 

Ön Ulusal başkanlık umut dolu Deniz Le Pen, Trump Tower'ı ziyaret etti GETTY

Ön Ulusal başkanlık umut dolu Deniz Le Pen, Trump Tower'ı ziyaret etti

Bay Macron, New York Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, New York Fransız Amerikan Şartı Okulu ve aynı zamanda Fransız konsolosluğuna bir parti düzenlendikten sonra öğrencilerle kendini beğenmişlik için poz verdi.

Ve New York kentinin Hükümet ve Topluluk meselelerinden bir temsilci ile 9/11 anıtını ziyaret etmek için zaman aldı, ancak özellikle Bay Trump ile tanışmadı.

Bay Macron, ABD'li FATCA politikası nedeniyle ABD'li girişimcilere Fransa'yı çekerken sıkıntı çekebilir; bu politika hükümet personelinin vergi veya ceza borcu olup olmadığını öğrenmek için eski mahkemeleri bulmasını sağlar. 

 

Macron'un ilgisi Amerika'nın üzerindeyken şehri yakıyor. GETTY

Macron'un ilgisi Amerika'nın üzerindeyken şehri yakıyor.

Obama yönetimi tarafından tanıtıldı ve Birleşik Devletlerin yurtdışı vatandaşlarının ne kadar değerli olduğunu bulmalarına yardımcı oldu.

Bay Macron, Fransa'ya iklim değişikliği öncülerinin çekilmesinde zorluklarla yüz yüze kalabilir; çünkü Trump, şirketleri Amerika'ya vergi indirimleri sunarak geri getirme yönünde teşvik etmek olduğunu belirtti.

2015 yılında iklim değişikliği pazarının küresel olarak 1,5 trilyon dolara ulaştığı tahmin edildi.

İklim Değişikliği Ekonomi Dergisi'ne göre sektör 2005-2008 yılları arasında yıllık olarak yüzde 17 ila 24 arasında büyüdü.

İklim değişikliğinin, göç ve savunma konularıyla mücadele ettiği için Cumhurbaşkanı gündeminde yüksek olması pek olası değildir.

Geçen hafta Bay Macron'un eski meslektaşı olan Fransız maliye bakanı Michel Sapin'in Wall Street'teki bankaları Londra'dan Paris'e taşınması yönünde yaptığı teklifte başarısız olduğu ortaya çıktı.

Sapin, İngiltere'nin AB çıkışından önce Fransa'nın dünyadaki finansal piyasalarındaki önemini artırmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, geçen Ekim'deki yer değiştirme potansiyelini görüşmek üzere ABD'ye yapılan bir gezi sırasında, niyetleri için iyi oynamayan bir çevirmen kullanmak zorunda kaldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor