Trump'ın yardımcısının Ivanka Trump'ın ürünlerini tanıtması çok yanlış

ABD kongre şefi "Başkan Trump'ın en yakın yardımcılarından birisinin başkanın kızı olan Ivanka Trump'ın ürünlerinin tanıtımını yapması çok yanlış bir davranış" dedi

Trump'ın yardımcısının Ivanka Trump'ın ürünlerini tanıtması çok yanlış
Trump'ın yardımcısının Ivanka Trump'ın ürünlerini tanıtması çok yanlış admin
Bu içerik 549 kez okundu.
Reklam

 

Kongredeki gözetim komitesinde başkanlık yapan bir Cumhuriyetçi olan Jason Chaffetz, tanıtımın "açıkça yasaklandı, kabul edilemez" olduğunu söyledi.

Kriko muhabiri Kellyanne Conway Fox News hakkında şunları söyledi: "Git Ivanka'nın eşyalarını al."

Perşembe günkü yorum, perakende satış şirketi Nordstrom'un satış eksikliği nedeniyle Ivanka'nın giyim hattını bırakmasından sonra geldi.

Buna karşılık, Başkan Donald Trump, kızının "perakendeci tarafından çok haksız yere" tedavi edildiğini söylemek için tweetledi.

Beyaz Saray Perşembe günü yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanı politikacılar tarafından yapılan açık sözlü yoğun eleştirilere rağmen Conway'yi "kesinlikle" desteklemeye devam ettiğini söyledi.

Federal etik kuralları, Beyaz Saray çalışanlarının "herhangi bir ürünün, hizmetin veya işletmenin onaylanmasını" önler.

Bay Chaffetz, Beyaz Saray'ın Hükümet Ahlakı Bürosunu bilgilendirmesi gerektiğini ve böylece soruşturma açabileceğini söyledi. Beyaz Saray çalışanları için muhtemel çıkar çatışmaları konusunda sayısız endişeler var.

Kendisi ve Demokrat muadili ile Bay Trump'a yazacağını söyledi.

Associated Press'e "Bununla ilgilenilmesi gerekiyor," dedi. "Bu konuda hiçbir fikri yok."

Gri çizgi

Bağlam ne?

Nordstrom, satış eksikliği nedeniyle Ivanka Trump giyim hattını bırakacak beşinci perakendeci oldu.

Hareket, Bay Trump'un kadın bedenleri hakkında yaptığı 2005 yorumuna atıfta bulunarak, aktivistlerin #GrabYourWallet adını verdiği tüm Trump ürünlerinin bir boykotunun ortasında geldi.

Nordstrom, kararın markanın performansına dayandığını ve firmanın Çarşamba günü tekrar ettiği şeyin bu olduğunu söyledi.

Şirketin yaptığı açıklamada, "Markanın satışları, şu an için bu hat ile devam etmemizi sağlayacak iyi iş mantığına sahip olmadığı noktaya kadar giderek geriledi" diyen şirket, Ivanka Trump'in bu karardan erken olarak bilgilendirildiğini belirtti. Ocak ayı.

Bununla birlikte, Çarşamba günü yapılan bir tweet'te cumhurbaşkanı şirkete saldırarak "Kızım Ivanka Nordstrom tarafından bu kadar adaletsiz davranıldı, o harika biri - her zaman doğru şeyi yapmam için beni zorluyor! Korkunç!"

Bay Trump'ın @realDonaldTrump hesabıyla gönderilen tweet daha sonra resmi @POTUS hesabı tarafından retweet edildi.

Perakendecideki paylar günün ilerleyen saatlerinde% 0.7 düştü.

Ivanka Trump, Beyaz Saray'da sabit bir role sahip değil, fakat babasının açılışından bu yana düzenli bir uğraştır. Kocası Jared Kushner, anahtar bir Trump danışmanıdır. Ivanka Trump, babasının seçilmesinden sonra işletmelerinin kontrolünü - mülkiyet değil - bıraktı.

Conway, Fox ve Friends'in Beyaz Saray brifing odasından bir röportajda gösterdiklerini "Git Ivanka'nın eşyalarını al" dedi. "Ben bugün kendimden bir şeyler almaya gidiyorum, burada ücretsiz bir reklam yayınlayacağım: Bugün herkesi satın al" dedi.

Görüşleri, cumhurbaşkanının tartışmalı göç yasağını haklı çıkarmaya çalışırken , " Bowling Green katliamı " gerekçesiyle hayata geçirilmesinden sadece bir kaç gün sonra geldi .

Trump'un potansiyel çatışmalarının bir listesi

Gri çizgi

Analiz: Anthony Zurcher, BBC Kuzey Amerika muhabiri

Kellyanne Conway kesinlikle sıcak suda. Ivanka Trump kıyafetlerini satın alma konusundaki görüşleri - bir televizyon röportajının bitiminde hafifçe bir kenara bırakılmış - öfkeli Demokratlar, hükümet gözlemcileri ve hatta bazıları kendi partisinde endişe verici bir madde olarak görülmüyor.

Geleneksel olarak, bu muhtemelen kınama ve rıhtıma alınmış ücret dahil disiplin ile denetçi personel tarafından ele alınan bir mesele olacaktır. Bu davada durumu daha da karmaşık hale getiren şey, yaptırımları dayatmaktan Trump Beyaz Saray'ın kendisinin sorumlu olacağıdır.

Bayan Conway, Trump yönetiminin kamusal yüzü ve onun önündeki Koz kampanyası olmuştur. Sorgusuz sadakatin yardımcısı olarak cumhurbaşkanının güvenini kazanmıştır. Başkan böyle bir suç işlemeye hazır mısınız?

Bu aynı zamanda, Conway'in bu artan yığılmaya karışmasının stratejik bir fayda ihtimalini de beraberinde getiriyor. Bir uçak gemisini kurtarmak için bir torpido alarak bir destroyer gibi, Nordstrom'un tartışmalı politik patlamasını başkanından uzaklaştı ve tartışmalı tweet'in her şeyi bıraktı.

Conway'nin sözleri kötü öneri ve yasanın ihlali anlamına gelse de, Bay Trump'un ailesinin ticari çıkarlarını korumak için cumhurbaşkanlığı gücünü kullanması ulusal bir endişe kaynağı.

Gri çizgi

Yanıt ne oldu?

Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, Bayan Conway'nin sözlerinden sonra "danışıldığını" söyledi.

Ancak daha fazla soruşturma veya yaptırım çağrısı artıyor. Barack Obama'nın eski etik danışmanlarından Norman Eisen MSNBC'ye "Bu kuralın ihlali" dedi. "Bu ciddi bir mesele."

İki liberal lobi grubu, Hükümet Ahlakı Ofisi ile şikayet etti.

Kamu Yurttaşlarından biri olan hükümet işleri lobicileri Craig Holman AP'ye verdiği demeçte, "Conway'nin eylemi, Trump ailesinin ve Trump yönetiminin bazı üyeleri tarafından çıkar çatışması yasaları ve yönetmeliklerinin devam eden dikkatsiz bir ihmalini yansıtıyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor