İlham Aliyev: Azerbaycan'da hiçbir zaman milli-ırk ayrımı olmadı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan'ın Ortodoks Hıristiyan topluluğunun Noel münasebetiyle tebrik etti.

İlham Aliyev: Azerbaycan'da hiçbir zaman milli-ırk ayrımı olmadı
İlham Aliyev: Azerbaycan'da hiçbir zaman milli-ırk ayrımı olmadı admin
Bu içerik 743 kez okundu.
Reklam

 

Taseronhaber.com'un yaptığı habere göre, devlet başkanı yayınladığı tebrikte şunlara değindi:

"Sayın soydaşlar! Sizi, Azerbaycan'ın Hıristiyan topluluğunun İsa Peygamber'in mübarek mevlüdü - Noel Bayramı dolayısıyla yürekten kutluyor, bu aziz günde her birinize en hoş arzu ve dileklerimi iletmek istiyorum.

Hıristiyanlık Azerbaycan'da çok eski bir tarihe sahiptir. Tesadüfi deyil ki, Kafkasya'da ilk Hıristiyan mabetleri işte bizim ülkemizde kuruldu. Semavi dinler burada yüzyıllar boyunca barış birlikte faaliyet göstererek, insanlar arasında huzur, dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin oluşmasında eşsiz tarihi rol oynamıştır. Azerbaycan'da yerleşmiş uluslar ve etnoslar arasında hiçbir zaman milli-ırk ayrımcılığı, etnik-dini hoşgörüsüzlük halleri var olmadı.

Bağımsız Azerbaycan Cumhuriyeti bugün de kendi tolerans ve multikulturalizm geleneklerine sadık. Dil, din, etnik köken ayrımı gözetmeksizin Azerbaycan'ın tüm vatandaşları uluslararası ilkelere dayalı hak ve özgürlüklere, özellikle, vicdan ve dini inanç özgürlüğüne sahiptir. Ülkemizde yaşayan tüm etnik azınlıklara kendi dini-manevi değerlerini, milli geleneklerini korumak, dil ve kültürünü geliştirmek için eşit demokratik ortam oluşturuldu.

Memnuniyet duygusu ile belirtmek istiyorum ki, çoxkonfessiyalı ve çokuluslu Azerbaycan toplumunun ayrılmaz bir parçası olan Hıristiyan topluluğu, her zaman olduğu gibi, bugün de, yarın da ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için kendi vatandaşlık borcunu onurla yerine getirecek.

Değerli dostlar! Şefkat ve merhamet duygularının, temiz ve soylu ideallerin sembolü olan kutsal Noel Bayramı dolayısıyla hepinizi bir kez daha tebrik ediyor, her birinize sağlık ve mutluluk, ailelerinize refah diliyorum. Bayramınız mübarek olsun! ".

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor