Artık Endonezya'da sevgililer günü kutlamaları yasak

Endonezya'daki öğrenciler, yetkililer tarafından Sevgililer Günü'nü kutlamayı yasakladı; çünkü polisler mağazalara baskın düzenledi ve göstericileri gözaltına aldıç

Artık Endonezya'da sevgililer günü kutlamaları yasak
Artık Endonezya'da sevgililer günü kutlamaları yasak admin
Bu içerik 705 kez okundu.

 

Din özgürlüğünü kutlayan laik bir ülke olmasına rağmen, Sulawesi'ndeki Makassar şehri gibi bazı bölgelerde giderek daha katı hale gelen Müslüman çoğunluğa sahipler. 

Minimartlara Makassar polis yetkilisine göre "düzenlenmemiş bir şekilde" satıldıklarını iddia eden profilaktik maddeleri ele geçiren memurlar baskın düzenlendi.

Bakan, minimartların çalışanlarının gebelik öncesi kişileri gençlere satmamaları söylendiğini de ekledi.

Haberler, İslamabad, Pakistan Yüksek Mahkemesi bir gün sonra gelen Sevgililer Günü yasaklı bir batı kültürünün ödenek ve Müslüman gelenek çünkü.

Endonezya'nın 220 milyondan fazla Müslüman nüfusunun büyük çoğunluğu, büyük Hıristiyan ve Hindu azınlıkları olan bir ülkede ılımlı bir İslam biçimini izliyorlar.

Endonezya'nın başkenti Jakarta'da ve ülkenin diğer bölgelerinde Sevgililer Günü, özel indirimler ve promosyonlar sunarak para kazanmak isteyen şirketler ile popülerlik kazanmaya başladı.

Örneğin, ulusal bayrak taşıyıcı Garuda Endonezya bu haftada uçak bileti fiyatlarında% 15 indirim ve motorlu bisiklet nakliye hizmetleri, sevdiklerine çiçek ve çikolata göndermek için hafta süren indirimleri teşvik ediyor.

Ancak 2012'de Endonezya'nın en yüksek İslam din meclisi Sevgililer Günü'nü İslam hukuku tarafından yasaklandığını ilan etti ve Müslüman kültürüne ve öğretilerine aykırı olduğunu söyledi.

 

Sevgililer GünüGETTY

Endonezya'nın diğer kısımları Sevgililer günü kutluyor

Haklar grupları, insanların hayatlarını nasıl sürdüreceğini hedefleyen İslamcı grupların artan nüfuzuyla ilgili endişelerini dile getirdi. 

Bir hardline grubu, geçen sene mart ayında Müslüman personele Noel şapkaları gibi Noel kıyafetleri giymelerini isteyip istemediğini kontrol etmek için Doğu Java'daki alışveriş merkezlerine gitti.

Endonezya'nın ikinci en büyük şehri olan Surabaya'da hükümet yetkilileri, okulların resmi web sitesinde yer alan mektubun bir örneğine göre "kültürel ve sosyal normlara" ters düştüğü için okullarda Sevgililer Günü kutlamalarını engellemek için okullara emir verdi. .

 

Sevgililer GünüGETTY

Hak grupları, Endonezya'daki sıkı İslamcı grupların artan nüfuzundan endişe ediyor

İl meclisinin web sitesinde yapılan bir açıklamaya göre, West Java eyaletindeki halk eğitim kurumlarına ve okullara da benzer bir mektup gönderildi. West Java, ülkenin en kalabalık ilidir.

Endonezya'da şeriat yasasını takip eden tek eyalet olan Aceh gibi West Java ve diğer iller, önceki yıllarda Sevgililer Gününü kutlamak için benzer yasaklar çıkardılar.

Endonezya'nın merkezi olmayan hükümet sistemi uyarınca, bölgesel makamlar, merkezi hükümetin onayı olmaksızın tüzük yayınlamasına izin verilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor