Yatak Odası Fikirleri

Günümüzün dinlenme kısmını geçirdiğimiz yatak odaları, ertesi güne dinç başlamanın en önemli mekanıdır.

Yatak Odası Fikirleri
Yatak Odası Fikirleri seobaz
Bu içerik 601 kez okundu.

 

Günümüzün dinlenme kısmını geçirdiğimiz yatak odaları, ertesi güne dinç başlamanın en önemli mekanıdır. Dolayısıyla, evimizin diğer bölümlerine nazaran yatak odamıza daha çok önem göstermemiz gerekir. Herkesin giyim anlayışı farklı olduğu gibi ev dekor anlayışı da farklıdır. Bireyler kendilerini en rahat hissedeceği şekilde evlerini, dolayısıyla yatak odalarını dizayn ederler. Yazımızda farklı tarzlara göre yatak odası fikirlerini anlattık. Sizde içlerinden kendinize en uygun olayını bulup, kendi zevkinize göre huzurlu mabediniz olan yatak odanızı dizayn edebilirsiniz.

İskandinav Tarz Yatak Odaları

İskandinav tarzı yatak odaları minimalizme önem veren, sadeliğin ve pastel tonlarının kendilerine huzur verdiğine inan kişilerin seçimidir. Bu tarz odaların temelinde basitlik ve sadelik vardır. Ancak basitlikten kastımız üzerinde uğraşılmamış ve kalitesiz görünümlü bir oda değildir. Aksine bu oda tarzları küçük dokunuşlarla büyük değişimler yapmayı hedefler. İskandinavya Kuzey Avrupa’da bulunduğundan dolayı bu ülkelerin yılın büyük çoğunluğunda kışı yaşadığı düşünülürse, bu tarz odalarda çoğunlukla beyaz renk kullanımı hakimdir. Karın da rengi olan beyaz renk odaya sade ama şık bir hava katar. Kullanılan objeler çok canlı renklerde değillerdir.

Rustik Tarz Yatak Odaları

Rustik, kelime anlamı itibari ile köy evi ve köy görünüşü veren, kırsal demektir. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere buradaki ana tema doğallıktır. Çoğunlukla saf ağaç kullanılır. Ahşap öğelere sıkça yer verilir ve ağacın saf kullanılmasından dolayı genellikle kahverengi ve tonlarındadır. Taş duvar kullanımı tarzın tamamlayıcısı olur. Daha çok Avrupa’da kullanılan bir tarzdır ancak doğallık seven herkesin kullanabileceği bir stildir. Saf ağaç ve ahşaptan yapılan ürünler diğer maddelerden yapılan ürünlere göre biraz daha fazla yer kaplayacağı için özellikle geniş yatak odalarında kullanılması odanın etkin kullanımı açısından daha iyi olabilir.

Modern Tarz Yatak Odaları

Modern yatak odaları daha oda dizaynında daha çok risk almayı sevmeyen kişilerin tercihidir. Adından da anlaşılacağı gibi modern tarzda döşenir. Modern objeler kullanılır. Siyah, beyaz, gri ve kırmızı renginin birlikte kullanımı sıkça görülür. Duvarlarda geometrik desenler içeren duvar kağıtları kullanılabilir. İddialı tablolara sıkça yer verilir. Odanın içinde ayrı bir giyinme odası bulunması da modern tarz yatak odalarında çoğunlukla görülen bir şeydir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor