VİOP NEDİR?

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası adı verilen VİOP http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adresinde de anlatıldığı gibi finansal enstrümanlar aracılığı ile işlem yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği borsa işlemidir.

VİOP NEDİR?
VİOP NEDİR? ahmet
Bu içerik 253 kez okundu.

            Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası adı verilen VİOP http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adresinde de anlatıldığı gibi finansal enstrümanlar aracılığı ile işlem yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği borsa işlemidir. Popüler türev piyasalarından da biri olan VİOP, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yatırım yapmasına fırsat veren kaldıraçlı özelliği olan bir sistemdir.

 

            Borsa İstanbul bünyesi altında işlem gören VİOP, sermaye piyasası araçlarının üzerine düzenlenen türev araçlarının elektronik ortam aracılığı ile alım – satım işlemlerinin yapılmasına olanak tanır. Bu konuda ayrıntılı bilgiler sunulanhttp://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adresini ziyaret ederek VİOP ile ilgili net bilgilere ulaşabilirsiniz. VİOP işlemleri son dönemlerde popüler olmaya başlamıştır.

 

 VİOP’ta İşlem Gören Türevler Nelerdir?

 

            Vadeli İşlem Opsiyon Borsası denilen VOB A.Ş işlemleri, Borsa İstanbul çatısı içerisinde devam etmektedir. Bu sayede bütün vadeli işlemler ile opsiyonlar, VİOP bünyesi altında sadece bir platformda işlem görmektedir. Bu da tüm işlemlerin daha kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar.

 

            Vadeli olan piyasalarda işlem gören bütün ürünleri daha iyi analiz edebilmek için türev ürünlerini tanımının bilinmesi önemlidir. Genel tanım olarak türev ürünler vadeli piyasalarda işlem gören ürünlerdir. Bir başka varlık aracılığı ile türetilen bu türev ürünlerin değeri, dayanak varlığına göre belirlenir.

 

 Neden VİOP?

 

            Borsa İstanbul bünyesinde bulunan VİOP, yatırımcıların birçok ihtiyacına karşılık vermektedir. Yatırımcılara VİOP tarafından sunulan hizmetler şunlardır:

 

 -Risk yönetimi

 -Kaldıraç sistemi

 -Portföy yönetimi

 -Portföy çeşitlendirilmesi

 

            VİOP piyasaları hem yerli hem de yabancı yatırımcılara yardımcı olmasının dışında, bireysel yatırımcılara da yardımcı olmaktadır. Sağladığı karlı işlemler nedeni ile kolay yoldan kazanç elde etmeyi sağlayan VİOP işlemleri, Borsa İstanbul bünyesinde yapılabilecek en iyi yatırımdır. Bunun farkına varan birçok yatırımcının son dönemlerdeki tercihi VİOP olmaktadır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor