Soğuk İş Çelikleri

Soğuk İş Çelikleri
Soğuk İş Çelikleri admin
Bu içerik 527 kez okundu.
Reklam

 

Malzemelerin işlenmesinde ve kesilmesinde kullanılan takım çelikleri kullanım alanlarına göre sıcak iş çelikleri, soğuk iş çelikleri, yüksek hız çelikleri olarak sınıflandırılır. Takım çeliklerinin kullanımları ve kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Sanayinin gelişmesiyle özellikle imalat sektöründe takım çeliğine ihtiyaç daha da artmıştır. Soğuk iş çelikleri genel olarak kesme, delme, zımbalama, baskı, presleme, soğuk ezme, soğuk biçimlendirme işlerinde kullanılır. Soğuk iş çelikleri yüksek sertlik ve yüksek tokluk, basınç ve aşınma dayanımına sahiptir. Piyasada rahat bulunmaları, uygun ve avantajlı fiyatları ve sağladıkları uzun takım ömürleri takım çeliğinin tercih edilmesinde önemli faktörlerdir. 

Soğuk iş takım çeliklerinin yüksek başlangıç sertliği bulunmaktadır. Bu yüksek sertlik 200 derecenin üzerinde hızlı bir şekilde düşmektedir. Dizdar Metal firmamız takım çeliği, sıcak iş, soğuk iş çelikleri, ıslah çelikleri, semente çelikleri, hazır kalıp setleri alanında sektörün en güçlü tedarikçi firmalarından biridir. Otomotiv, inşaat, imalat, savunma sanayi ve tarım sektörlerine çelik hammadde tedarik etmekteyiz. Kesme takımları, kazma bıçakları, kesme tezgâhları, hassas delme, kâğıt ve plastik bıçağı, delme zımbaları, çekme takımları imalatında soğuk iş çelikleri kullanılmaktadır.

Ayrıca talaşlı imalat takımları, kabartma takımları, el aletleri, ezme, kırma ve parçalama kalıpları, plastik işleme takımları, basınçlı hava takımları alanlarında da soğuk iş çeliği kullanılmaktadır. Soğuk iş çeliklerinde yüksek gerilimlere, darbelere ve eğilmelere karşı yüksek aşınma direnci aranır. Ayrıca çalışma süresini arttıran özellikler aranır. Son yıllarda çelik üretiminde bu özelliklere sahip yüksek kalitede takım çelikleri imal edilmektedir. Dizdar Metal olarak müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunmaktayız. Kalite konusunda dünyanın en güçlü firmalarıyla çalışmaktayız.

Ayrıca firmamız kaliteyi ekonomik fiyatlarla müşterilerine sunmayı hedeflemekte ve bunu gerçekleştirmek için sektörel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Yüksek stok hacmiyle çalışmakta, deneyimli ve uzman personelle hizmet vermekteyiz. Ürünlerimiz kalite belgelidir ve üretici firmaların sunduğu garanti şartlarını biz de müşterilerimize sağlamaktayız. İmalat sektöründe kaliteli ve ucuz hammadde yanında, malzemelerin seri ve hızlı bir şekilde temin edilmesi de önemlidir. Firmamız kendi nakliye araçlarıyla istenen malzemeleri tam zamanında müşterilerine ulaştırmaktadır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor