Ses Akustik Malzemeleri

Ses Akustik Malzemeleri
Ses Akustik Malzemeleri Emre
Bu içerik 389 kez okundu.
Reklam

 

Çevre kirliliğinin farklı bir boyutu olan gürültü önlem alınmadığı takdirde gerek çalışma ortamında kişilerde verim kaybına gerekse iç ve dış mekanlarda insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek boyutlara ulaşabilmektedir. Bir önlem niteliği olarak gürültünün boyutlarına bağlı şekilde ses yalıtım malzemeleri gürültü kirliliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecektir.

Uygulamanın yapılacağı mekana göre değişkenlik gösteren geniş bir yelpazede malzeme alternatifi sessiz bir ortam yaratılmasına olanak tanımaktadır. Farklı amaçlarla kullanılan çeşitli mekanların gürültü kirliliğinden arınmasını sağlayan malzemeler kalınlık ve yoğunlukları değişkenlik göstermekle birlikte üst düzey bir ses yutum özelliği göstermektedir. Bu sayede gürültülü seslerin izolasyonu sağlanabildiği gibi tercih edeceğiniz malzemelere bağlı olarak mekanda akustik düzenlemeye bağlı olarak yankı ve eko gibi ses problemlerini de en aza indirilebilecektir.

Uygulama yapılacak mekan için duvarlara akustik paneller, akustik sünger çeşitleri uygulanabilmektedir. Ayrıca zemin döşeme olarak ses yalıtım bantları, ses yalıtımına olanak tanıyan halılar da bulunmaktadır. Ses yalıtımına tamamlayıcı olarak özel imal edilen akustik kapılardan da faydalanabilirsiniz. Duvara, tavana ve zemine yapılabilecek uygulamaların malzemelerinde kendinden yapışkanlı modelleri de bulunmaktadır.

Yüksek ses yutum mukavemetinin yanı sıra ses yalıtımında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz malzemeler yanmaz özellikleriyle de olası bir yangın durumunda güvenliğinizi teminat altına alarak yangın önünde set görevi üstlenecek ve yangının diğer binalara sıçramasını geciktirecektir. Yüksek hava şartlarında ses yalıtım malzemeleri kalitesiyle yıpranmaz ve deforme olmaz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da ev yangını
Elazığ’da ev yangını
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu