Şerifali Ortodonti

Şerifali Ortodonti
Şerifali Ortodonti admin
Bu içerik 726 kez okundu.

 

Diş hekimliğinin özel bir dalı olan ortodonti, çarpık ve düzensiz sıralanmış dişlerin ve çene yapısındaki bozuklukların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ortodontinin en önemli tedavi yöntemi diş teli tedavisidir. Tedavide metal ya da şeffaf diş teli kullanılır. Diş teli kişiye özel üretilir ve iki haftada bir değiştirilerek hekimin öngördüğü süreye kadar tedavi devam eder. Diş çapraşıklığının çeşitli sebepleri olabilir. Eksik bir dişin boşluğuna yandaki diş kayar ve bu diğer dişlerin de dizilişini bozar. Parmak emme, tırnak yeme, uzun süre emzik kullanma, yetersiz beslenme, eksik süt dişleri gibi birçok neden dişlerin çapraşık olmasına ve alt üst çene yapısının bozulmasına neden olur.

Çene ve kemik yapısındaki bozukluklar da dişlerin sıralanmasını bozar. Şerifali diş teli tedavisinde DentaPlus diş kliniği yüzde 100 başarı sağlamaktadır. Hangi yaşta olursa olsun çapraşık dişlerin tedavisi mutlaka yapılmalıdır. Yapılmadığında dişleri temizlemek daha zor olacak ve diş çürümeleri, diş eti hastalıkları daha fazla ortaya çıkacaktır. Diş çapraşıklığını düzeltmek için yaşın önemi yoktur ama alt ya da üst çenedeki iskeletsel bozukluklar 12 yaşına kadar tedavi edilmelidir.

Şerifali ortodonti tedavi süreleri problemin niteliğine göre 6 ayla 2 yıl arasında değişir. Daha ağır durumlarda ise 3-4 yıl da sürebilir. Diş teli kullanmadan şeffaf plaklar kullanılarak da ortodontik tedavi yapılabilir. Ancak buna diş hekimi karar verecektir. Diş teli tedavisi bittiğinde sağlıklı ve düzgün sıralanmış dişlere sahip olacaksınız. Böylece beslenmenizde bir sıkıntı yaşamayacak, konuşma güçlüğü çekmeyeceksiniz. Aynı zamanda dişlerinizin estetik bir görünümü olacak, zevkle gülebileceksiniz. Düzgün sıralanmış dişler arasında bakteriler birikmeyecek ve diş eti hastalıkları da olmayacaktır.

Zamanında yapılan diş teli tedavisi ileriki yaşlarda çene ameliyatı gibi riskleri de yok edecektir. Diş teli tedavisi ve diğer ortodonti tedavileri hakkında www.dentaplus.com.tr sitemizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Denta Plus diş kliniği her türlü diş, çene ve diş eti hastalıklarının tanı ve tedavisinde son teknolojileri kullanmakta ve yüksek başarı sağlamaktadır. Çocuğunuzun bedensel gelişimini de etkileyen çarpık dişlerin ortodontik tedavisi için de Denta Plus diş kliniği en doğru adrestir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor