SEO Yaptırmak İstiyorum

SEO kelimesi İngilizce ‘Search Engine Optimization’ kelimelerinin baş harflerinin yan yana getirilmesi ile oluşturulan bir kelime ya da kısaltmadır.

SEO Yaptırmak İstiyorum
SEO Yaptırmak İstiyorum Emre
Bu içerik 30208 kez okundu.
Reklam

SEO kelimesi İngilizce ‘Search Engine Optimization’ kelimelerinin baş harflerinin yan yana getirilmesi ile oluşturulan bir kelime ya da kısaltmadır. Bu kelime topluluğunun Türkçe karşılığı ise ‘Arama motoru optimizasyonu’ ya da ‘arama motoru iyileştirmesi’ olarak verilmektedir. Kısacası internet üzerinden yayın yapan web sitesinin arama motorlarının kriterlerine uyumlu hale getirilmesi ve hedef kitlesine daha kolay, daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamak için yapılan çalışmalar SEO çalışmaları olarak isimlendirilmektedir.


Genel olarak tüm arama motorları, özellikle arama motorlarının dünyadaki lideri Google (dünyanın çeşitli yerlerinde kullanım oranı %50-95 arasında değişiyor), hemen her konuda araştırma yapan kişilerin ilk olarak başvurdukları kaynak olarak görünüyor. Çünkü günümüz dünyasında ‘internette yoksa hiçbir yerde yoktur’ anlayışı hâkim ve doğru bir anlayış olarak görünüyor. Dolayısıyla nüfusun %80’lik bölümünün erişimi olan ve bunların yarıdan fazlasının aktif bir şekilde interneti kullandığı düşünüldüğünde ortaya inanılmaz bir reklam/pazarlama/satış potansiyeli çıkıyor. Bu aktif kullanıcıların yine %80’lik bir oranının da arama motorlarında gördüğü sonuçlar içinde ilk sayfada yer alan sitelere gitmeyi tercih ettiği görülüyor. Dolayısıyla ‘Arama motoru optimizasyonu’ yapan şirketler, kurumlar ya da kuruluşlar, hedef kitlelerinin neredeyse tamamına çok düşük maliyetlerle ve kullanılan anahtar kelimeler sayesinde de neredeyse sonuç alma garantisiyle ulaşmış oluyorlar.


Tabi yapılan çalışmalar sabit ya da belirli olmayabiliyor, spesifik çalışmalar yapmak gerekebiliyor. Ama özellikle backlink inşası, sosyal ağlardaki çalışmalar ve site içi SEO çalışmaları her web sitesi için gerekli olan çalışmalar. Çünkü sosyal ağlarda isminizi duyurmak, backlink alınan siteler sayesinde pagerank puanınızı artırmak ve aldığınız hit oranını yükseltmek, site içi çalışmalar sayesinde de sitenizi arama motorlarının kriterlerine uyumlu hale getirmek ve kullanıcıların sitede kalma süresini uzatmak mümkün oluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor