Şanlıurfa Haberleri Urfa63.net'te Takip Edilir

Şanlıurfa da Son Dakika Sıcak Gelişmeler,Şanlıurfa Haberleri Urfa63.net 'te!

Şanlıurfa Haberleri Urfa63.net'te Takip Edilir
Şanlıurfa Haberleri Urfa63.net'te Takip Edilir admin
Bu içerik 441 kez okundu.
Reklam

 

Peygamberler Ocağı Şanlıurfa’nın Artan Değeri ve urfa63.net’den Şehrin Haberlerine Erişme İmkanı Müslümanlığı ilk kabul eden yerleşkelerden birisi de kesinlikle Anadolu’dur. Anadolu Mezopotamya bölgesi olarak bilinse de temelleri kesinlikle ülkemiz Türkiye’dir. Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye olarak devam eden Anadolu topraklarında ki hükümdarlıkların isimleri değişse de inanç, yaşayış ve Müslümanlığa olan hizmet her zaman artarak devam etmektedir. Türkiye’de öyle şehirler var ki Müslümanlar için manevi değeri oldukça yüksektir.

Bu şehirlerden bir tanesi de kesinlikle Urfa’dır. Urfa şimdiki adı ile Şanlıurfa peygamberler ocağı olarak geçmektedir. Maneviyatı yüksek olan, kültürel değerleri korumaya yönelik çalışmaları ile her daim ayrı bir hissi olan büyük şehirlerimiz içerisindedir. Şanlıurfa Haberleri her daim değeri yüksek, okunma oranı fazla ülke açısında önemli haberlerdir. Şanlıurfa halkı harici Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ki halkında ilgisini çeken bir şehirdir. Halk arasında hala Urfa olarak adlandırılan şehir Türkiye’nin İstiklal savaşında uzun soluklu mücadele veren şehridir. Kurtuluş savaşı sırasında gösterdiği başarı hatırasından dolayı 1984 yılında “Şanlı” unvanını almıştır. Şehrin önemi 1919 yılında İngilizlerin daha sonrasında Fransızların işgaline uğraması ile daha çok artmıştır. Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şanlıurfa Türkiye’nin dokuzuncu büyük şehri olarak yaşam hareketliliği sabit ve değişken olarak fazla olan bir ilimizdir. Kuran-ı Kerim, İncil ve Tevrat gibi kutsal kitaplarda geçen İbrahim peygamberin doğum yeri olarak da bilinen Şanlıurfa ayrıca Eyüp Peygamberinde doğum yeri olmasından dolayı peygamberler ocağı olarak maneviyatı kuvvetli bir şehir şeklinde ifade edilmektedir. Şanlıurfa halkı tarım ve hayvancılık konusunda çok iyidir. Özellikle büyükbaş hayvancılıkta Erzurum’dan sonra doğunun en iyisi olarak söylenen şehir, balıklı göl ve Harran ovası ile turizmde de adından söz ettirmektedir. Şehre yapılan sanayi yatırımları ile gelişmeye devam ederek Şanlıurfa değeri taşıyan nitelikli bir şehir haline gelmiştir. Özellikle bölgede yaşayan ve turistik gezi düzenleyecek olan kişiler için Şanlıurfa Güncel Haberler kadar Son Dakika Şanlıurfa Haberleri çok büyük önem taşımaktadır. Bölgede yer alan bir çok turizm için önemli ve halkın övünç duyduğu manevi, tarihi ve kültürel alan vardır.

Bunlar içerisinde ki en önemlileri kesinlikle İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklı göl ile Sümerlerin ticari şehri olarak bilinen Harran bölgesidir. Şehre yatırım yapacak iş adamları için, gezi düzenlemek isteyen turizmciler ve yerli halk için Şanlıurfa haberleri urfa63.net içerisinde Şanlıurfa özel sayfasındadır. Güncel ve güvenli habercilikte marka olan urfa63.net Şehirlere verdiği önemle her şehre olduğu gibi Şanlıurfa’dan eski, güncel ve son dakika niteliklerinde haber almak isteyenlere haber Şanlıurfa özel Haber sayfası vardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor