Profesyonel Site Yönetimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel Site Yönetimi Nasıl Yapılır?
Profesyonel Site Yönetimi Nasıl Yapılır? admin
Bu içerik 403 kez okundu.

Günümüzde tek katlı, iki katlı yapılar, sadece 1 ailenin yaşadığı evler çok ama çok azaldı. Artık yapılar çok katlı.  İnsanlar toplu yapılarda yaşamaya başladılar. Toplu yaşam ise beraberinde birçok önemli sorunu getirdi.  

Ülkemizde bu sorunların çözümü için 23.06.1965 Tarihinde 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu Mecliste Kabul edilmiş ve Resmi Gazetenin 02.07.1965 gün ve 12038 sayılı nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.  634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununa göre apartman ve sitelerde yönetim nasıl oluşturulur ve Profesyonel Site Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır? Sorularının cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle ana gayrimenkulün sekiz veya daha fazla bağımsız bölümü varsa,  yönetici atanması mecburidir. (KMK Madde 34) Bu nedenle eğer binanızda 8 ya da daha fazla daire varsa bina yöneticisi atamalısınız.

Apartmanınızda yönetici yoksa kat maliklerinden bir veya birkaçı bir araya gelerek Apartman Yönetimi’ni oluşturabilirsiniz. Ancak apartman yöneticisi kat malikleri arasından seçildiğinde kimse komşusu ile kötü olmak istemeyecektir. Bu nedenle Site/Apartman Yönetimi konusunda uzman desteği almayı tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Site Yönetimi, kat sahipleri ve/veya kiracılara karşı tarafsız ve eşit yönetim anlayışı demektir. Site Yönetim Hizmeti ‘Kat Mülkiyeti Kanununu’ esas alınarak gerçekleştirilir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor