Prekast, inşaat sektörünün yeni dış cephe kaplama tercihi

Prekast, inşaat sektörünün yeni dış cephe kaplama tercihi
Prekast, inşaat sektörünün yeni dış cephe kaplama tercihi admin
Bu içerik 1582 kez okundu.
Reklam

 

Teknolojinin inanılmaz hızla geliştiği günümüz dünyasında, bilimde, sanatta, teknolojide de olduğu gibi mimaride de büyük gelişmeler olmuştur. Bunlardan en öne çıkan değişim dış cephe kaplama sektöründeki gelişmelerdir. Prekast, son yıllarda dekoratif avantajları ve mimari tasarımda sınır tanımaması sebebiyle oldukça sık tercih edilen bir sistem haline gelmiştir.

Her şehrin kendi bina formları ve kendi bina dokuları vardır ve bu binalar her şehre ayrı bir değer ve önem katar. Son yıllarda konutlarda oldukça sık kullanılmaya başlayan prekast, binaya estetik ve dekoratif değer dışında, dayanıklılık ve deprem gibi doğa olaylarında ayrıca sağlamlık katmaktadır. Yüksek mukavemeti sebebiyle, standart beton uygulamalarından oldukça farklı ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Başta Amerika olmak üzere yetmişli yıllarda kullanılmaya başlanan prekast cephe kaplama sistemi, Türkiye’de son 10 yılda büyük bir artış göstermeye başlamıştır. Diğer beton uygulamalarından oldukça farklı bir üretim yöntemine sahip olan prekast yapı elemanları, özellikle dayanıklılık ve bakım gerektirmeyen yapısı ile ön plana çıkmaktadır.

İçeriğinde silis kumu, beyaz çimento, su, polimer ve alkali dayanımlı cam elyaf karışımı bulunan prekast harcı, özel olarak yapılmış polyester, ahşap vb. gibi kalıp sistemlerine püskürtme yöntemi ile dökülmektedir. Harca katılan polimer, prekast malzemenin mukavemetini arttırmaktadır. Standart beton uygulamalarına göre çok daha hafif olan prekast uygulaması, binalara ekstra yük getirmediği için ayrıca tercih edilmektedir.

Alkali dayanımlı cam elyafı içermesi nedeniyle, hafif ve kolaylıkla şekil alabilen bir formda olan fiber katkılı beton ürünleri, güneş kırıcılar, prekast sütunlar, grc söveler, çatı ve kat silmeleri, dekoratif bahçe ve peyzaj malzemeleri ve daha birçok dış cephe kaplama malzemesi olarak değerlendirilebilmektedir.

Prekast cephe elemanları, yüksek ısı ve ses izolasyonuna sahiptir. Ayrıca özel fitil ve silikonlama yöntemleriyle yine yüksek su izolasyonu yapılabilmektedir. Sandviç panel olarak üretilebilen cephe panelleri, uygulandığı binada ayrıca bir duvar örme veya izolasyon maliyeti gerektirmez. Taş yünü ve köpük beton izolasyon yöntemleriyle, dış cephe mantolamasından çok daha etkili ve uzun ömürlü bir yalıtım sağlanabilmektedir.

Prekast cephe sektöründeki 15 senelik tecrübesiyle, prekast sektörünün lider firmalarından olan Mutasyon® Prekast, yaptığı özgün tasarımlar ve konut ve işyeri dış cephe kaplama projeleriyle kendini kanıtlamış sağlam bir firmadır. http://mutasyon.com.tr sitesinden firmanın tamamlanmış ve devam eden projelerini görebilir, prekast hakkında bilgilendirici yazılarını okuyabilir ve kendileriyle iletişime geçebilirsiniz

Prekast dış cephe kaplama prekast cephe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor