Özel Okul Seçiminde Atabek Koleji Farkı

Özel Okul Seçiminde Atabek Koleji Farkı

Özel Okul Seçiminde Atabek Koleji Farkı
Özel Okul Seçiminde Atabek Koleji Farkı ilker
Bu içerik 707 kez okundu.

 

Hayatta pek çok şeyin yokluğu olabilir ama eğitimin yokluğu kabul edilemez. Gerekli olduğunu düşündüğünüz her şey için zamanı gelir olmasa da olur diyebilirsiniz fakat söz konusu olan çocuklarınızın geleceğini sağlayan eğitim ise durum değişir. Bu yüzden her yıl Nisan ve Mayıs aylarında aileler okul seçimi gibi bir kavramla başa çıkmak zorunda kalırlar.

Çocuğumun okul seçiminde nelere dikkat etmeliyim sorusunun cevabı ise gene öncelikle çocuğunuzda saklıdır. Eğer ders çalışmayı, kitap okumayı seven bir çocuğunuz varsa akademik yönü ağır basan eğitim kurumlarını tercih edin. Daha dışa dönük, hareketli ve değişik alanlara ilgi gösterebilen çocuklar içinse çeşitli sosyal alanlarda faaliyet veren okulları düşünebilirsiniz. Çünkü gerçek eğitim asla sadece müfredat programına dayanmaz. İstanbul’daki kolejler size bu açıdan yeteri kadar seçenek sunacaktır.

Önemli Olan Hayatı Kavrayan Eğitimdir

Türkiye uzun zamandır kısa adı PISA olan Uluslararası Öğrenci Başarılarını Değerlendirme Projesi içinde yer alıyor. Ne yazık ki sıralamada sonlardayız. Çünkü okul denince aklımıza ders çalışma, test çözme ve sınavda geçer notu almaktan başka şeyler gelmiyor. Oysa eğitim öncelikle hayatı kavrayan bir sistem olmalı. İstanbul kolejleri şimdi anne babalara ilk başta değişik gelen bu sistemi hayata geçirmeye çalışıyorlar.

Atabek Koleji bu eğitim kurumları arasında öne çıkıyor. Çünkü özellikle sosyal etkinlikler, yabancı dil eğitimi, kütüphane, rehberlik servisi, öğretmen yeterliliği, eğitim teknolojilerinin kullanılması, veli ve okul işbirliği gibi konulara özen gösteriyor. İstanbul’daki kolejler arasında farkını ortaya koyuyor. Bu eğitim kurumu hakkında tüm bilgiyi atabekkoleji.com formatında bulabilir ve yarattığı farkı görebilirsiniz.

Teşvik Uygulaması Önemli mi?

Bir ülkenin geleceğinin temeli olan eğitim politikaları ülkemizde sık sık değiştirilse bile anne babalar her zaman için en iyi okulu seçmeye çalışıyorlar. İstanbul Kolejleri de özellikle sosyal etkinlikler ve dil eğitimi açısından inceleniyor. Özel okullarda okuyan öğrencilere verilen teşvik uygulaması aslında bu seçimlerde çok büyük önem taşımıyor, çünkü veliler için önemli olan çocuklarının gerçekten iyi bir eğitim alması. En kaliteli çözümlerden biri Atabek Koleji’nden geliyor. http://www.atabekkoleji.com/ adresini incelediğinizde okulu çok daha yakından tanıyacak ve hayatı kavrayan eğitime önem verildiğini göreceksiniz.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor