Oyunculuğun Kolay Yolu

Oyunculuğun Kolay Yolu

Oyunculuğun Kolay Yolu
Oyunculuğun Kolay Yolu Emre
Bu içerik 720 kez okundu.
Reklam

Sıradan bir işte çalışıyorsunuz veya hatırı sayılır bir mesleğiniz var; ama oyuncu mu olmak istiyorsunuz? Ya da hiçbir işiniz yok, asıl mesleğiniz oyunculuk mu olsun istiyorsunuz? Durumunuz hangisi olursa olsun, yeteneğiniz varsa oyuncu olmanız çok kolay. Mutlaka konservatuar okumanıza gerek yok. Yeteneğiniz varsa, okuyanlardan daha iyi oynarım diyorsanız, işiniz oldukça kolay. “Nasıl?” diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Cast Ajansları

Cast ajansları; günümüzde şirketler ve medya ajansları için oyunculuk ajansları ihtiyacı karşılayan firmalardır. Oyuncu, model, fotomodel veya model temini yapan firmalar, cast ajanslarıdır. Televizyonda izlediğiniz dizilerin, sinemada hayranlıkla izlediğiniz filmlerin ve size dizi aralarında mola verdirten reklamların oyuncuları cast ajansları aracılığıyla temin edilir. Çok sevdiğiniz sanatçıların kliplerinde oynayan oyuncular da yine aynı cast ajanslarından temin edilir.

Cast ajansları, kendilerine bir aday havuzu oluştururlar. Şirketler ve ajanslar bir proje ile kendilerine geldiğinde, o aday havuzundan uygun olan adayları gösterirler. Proje sahibi firmalar belirli kriterler belirtmişlerse, o kriterlere uygun olan adaylarla firmaların iletişime geçmesini sağlarlar. İlk deneme çekimlerini de cast ajansları yapar. Ama özellikle sizin seçilmenizi sağlayamazlar. Sizin kendi yeteneğinizi göstermeniz gerekir.

Peki Sizin Yapmanız Gereken Nedir?

Oyunculuk yapmak isteyenlerin atması gereken ilk adım şu: Bir oyunculuk ajansı bulup, daha genel adıyla bahsetmek  gerekirse, bir cast ajansı bulup; oyunculuk yapmak istediğini dile getirmek!

Siz bir ajansa gittiğinizde, hemen oyunculuk başvurusu alacaklardır. Daha sonrası, size uygun olan projenin gelmesini beklemek olacak. Ajansınız sizin adınızı aday havuzuna koyacak ve uygun proje geldiğinde sizi çağıracaktır. Çağırıldıktan sonra yeteneğinizi gösterebilirseniz, önünüzde hiçbir engel kalmaz.

Önünüzdeki engelleri daha kolay aşmak için, oyunculuğa daha emin adımlarla giriş yapmak için ve size uygun projelere daha kolay ulaşabilmek için, ajans gökçey ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor