Otobüs Her Zaman Tek Geçilir

Otobüs Her Zaman Tek Geçilir
Otobüs Her Zaman Tek Geçilir admin
Bu içerik 696 kez okundu.

Yolculuklarımızın vazgeçilmezlerinden olan vasıtası hala otobüslerdir. Hatta uzun bir zaman daha böyle gitme ihtimali yüksektir. Çünkü Türkiye yüzölçümü olarak büyük bir ülke olduğundan bir ucundan bir ucuna gidebilmenin en kolay yolu kara taşımacılığı ile mümkündür.

Kara taşımacılığında kullanılan birçok araç bulunsa da Türkiye’de yaşayan insanların çoğunluğunun orta sınıf hatta orta sınıfın altında yaşayan insanlar olduğunu varsayarsak otobüsle yolculuk zorunlu bir tercih haline gelmektedir. Türkiye’de yaşayıp da özel otomobili olan insanlar bile uzun yolculuklarda otobüsle yolculuğu tercih etmektedir. Çünkü otobüsle yolculuk yapmak herkesin bütçesine en uygun yolculuktur. Mesela hem bütçesine uygun hem rahat bir biçimde Ankara’ya gitmek isteyen ve haliyle Ankara otobüs bileti arayan bir aile internetten kolayca bilet bulabilir.

Kalabalık ailelerin yolculuklarında özel arabası olmayanlar veya özel arabası olsa bile uzun yolculuklarda arabasını yıpratarak çabuk bozulmasına fırsat vermek istemeyenler otobüsleri tercih etmektedirler. Bu tercih azımsanamayacak kadar çoğunluk tarafından yapılmaktadır. Durum böyle olunca özellik yılın belirli dönemlerinde otobüs firmalarında olan taleplerde adeta patlama yaşanmakta onlarca otobüs firması tam dolu sefer yaptıkları halde talebi karşılayamamaktadır.

Haliyle insanlar otobüs bileti bulamamakta ve yolculuklarını ertelemek zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle böyle yoğun taleplerin olduğu dönemlerde birçok firma ek seferler düzenlemektedir. Düzenlediği ek seferlerle ancak talebi karşılayabilen otobüs firmalarının havacılık firmaları ile son zamanlarda büyük bir rekabete girdiği malumdur. Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer özel hava taşımacılığı yapan firmalar öylesine büyük indirimler yaptılar ki uçak fiyatları otobüs fiyatlarının altında kaldığı dönemler oldu. Tüm bunları rahat takip edebilmek için Google play ‘dan uygulama indirebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor