Ne zaman emekli olurum ?

İster memur olsun kişi ister sigortalı işçi isterse de BAĞ-KUR primi yatıran bir işveren herkeste ne zaman emekli olurum kaygısı vardır.

Ne zaman emekli olurum ?
Ne zaman emekli olurum ? seobaz
Bu içerik 479 kez okundu.
Reklam

            İster memur olsun kişi ister sigortalı işçi isterse de BAĞ-KUR primi yatıran bir işveren herkeste ne zaman emekli olurum kaygısı vardır. Sonuçta yaşlılık aylığı için bir emeklilik birikimi yapılmakta. Memur ise kişi yaş, sigortalı işçi ise hem yaş hem primin miktarı hem de prim yatırılan süre, BAĞ-KUR primi yatıran bir işveren de olunsa aynı şekilde bunların hepsi etkendir ve de bilinmesi gereken kriterlerdir. Ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebileceğiniz kolaylaştırılmış bir biçimde iki yöntem var.

 

 Nasıl Ve Nereden Öğrenebilirim? E-Devlet Sitesini Ziyaret Ederek

 

            Bu yöntemle SGK ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını öğrenmek için öncelikle PTT’ler üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı bulunduğu nüfus cüzdanınızla başvurarak E-Devlet şifresi edinilmesi gerekmektedir. PTT bu işlem karşılığında, şifrenizi ilk alışınızda 2 TL işlem ücreti almaktadır. Daha sonra alınan şifre ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapıp linkleri takip ederek ne zaman emekli olurum sorunuzun yanıtını bulabilir ve SGK emeklilik hesaplamasını yapabilirsiniz.

 

 SGK Ne Zaman Emekli Olurum?

 

            Ayrıca hiçbir şifre kullanmadan giriş yapmadan SGK resmi sitesinden maluliyet ve erken yaşlanma durumunun yanında doğum tarihi ve hizmet başlangıç tarihi başta olmak üzere SGK prim ödeme gün sayısı diğer sandıklara ait gün sayısı ve askerlik/sanatçı gün sayısını, fiili gün sayınızı ve ne zaman emekli olurum sorusunun ayrıca yurt dışı gün sayınızı ve 3600 günü doldurduğunuz tarihi girerek ne zaman emekli olurum sorunuzun yanıtını öğrenebilmektesiniz.

 

 BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum?

 

            Öncelikle internette yönlendirme linklerine tıkladıktan sonra şu işlemler yapılır

 Emeklilik türünüzü ve sonrasında cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz.

 Daha sonra özel durum bilgileriniz başta olmak üzere size uygun biçimde girmelisiniz

 Yurt dışı borçlanması ile emekli olmak istiyorsanız eğer başka yere yönlendirilirsiniz.

 

 Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum?

 

            En başta bu konuda verilen linke tıklamamız gerekmektedir. Karşınıza gelen sayfadaki bütün bilgileri kendiniz için giriyorsanız kendi bilgilerinize uygun biçimde giriniz. Bu işlemlerden sonra emeklilik hesaplamanızı başarılı bir şekilde yapmış olursunuz. Genel itibari ile bilgiler bu doğrultuda olmakla beraber linkler doğru takip edilmeli ve seçilmelidir. En kısa yol E devlette giriş yapmanız ve işlemleri halletmenizdir.

 http://www.kacgun.com/ne-zaman-emekli-olurum/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor