Marka Tescil Ve Patent Tescil İşlemleri

Marka Tescil Ve Patent Tescil İşlemleri
Marka Tescil Ve Patent Tescil İşlemleri Emre
Bu içerik 979 kez okundu.
Reklam

            Günümüzde marka tescil ve patent tescil işlemleri Türk Patent Enstitüsü tarafından yürütülmektedir. Marka ve patent tescili günümüzde merak edilen konulardan bazılarıdır. Marka patent önemli bir durumdur ama her isim marka olamaz. Ayrıca ticari unvan ile marka asla karıştırılmamalıdır. Ticari unvan bir kuruluşun ismi iken marka kendi ürünlerini üretip satan bir ticari kuruluştur. Aralarındaki en büyük fark ticari unvan bir şirket ismidir ve kendi malını üretip satma zorunluluğu yoktur.

Marka ve Türk Patent Tescil Hizmetleri

            Öte yandan marka patent bir ticari şirketin akılda kolay kalabilecek ismidir ve kendi ürünlerini üretip satmaktadır. Örneğin bir çikolata firmasına sahipsiniz ve iki ayrı türde çikolata üretiyorsunuz ve bunlara nino ve sedo isimlerini vermek istiyorsunuz. Öncelikle daha önceden herhangi bir kuruluş tarafından bu isimlere marka tescili yapılıp yapılmadığını araştırmak zorundasınız. Eğer bu isimlerde marka tescil yoksa marka tescili işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu işlemler en 15 gün sürmektedir ve düzenli takip edilmesi gereken belli prosedürlere sahiptir.

Markanızı Patentleyin Kalite Size Ait Olsun

            Diğer bir konu ise patent tescilidir. Marka tescil her hangi bir ticari kuruluşun ya da bireysel bir kişinin geliştirip ürettiği bir üründür. Bu ürünler daha önceden kimse tarafından üretilmemiş ya da üretilse acer patenti alınmamış ürünlerdir ve bir ürünün patenti daha önceden alınmamış ise o ürün patenti başkası tarafından alınabilir bu yüzden yeni geliştirilip üretilen bir ürünün patenti her zaman alınmalıdır. Ayrıca patenti alınan bir ürün paten sahibinin izni olmaksızın asla satılamaz ve satılması bir suçtur. Satan kişilerin patent sahibinden izin alması zorunludur ve patent sahibi gerekli duyarsa ücret talep edebilir. Yapılan tüm bu işlemler Türk Patent Enstitüsü tarafından titizlikle yürütülür ve kontrol edilir. www.acarpatent.com

 

marka tescil patent tescil türk patent patent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor