Limon ve Lida İle Zayıflama

Limon ile zayıflama denildiğin de sadece limon beni zayıflatsın olarak bakmamalıyız işe. Günlük benlenme ve sporumuza gereken önemi de vermeliyiz aynı zamanda. Tabi bunun yanın da günümüz de birçok insanın arayış için de olduğu zayıflama, fit görünme vs. için bir çok yöntemi denedikleri görülüyor.

Limon ve Lida İle Zayıflama
Limon ve Lida İle Zayıflama tanitim
Bu içerik 561 kez okundu.

Limon ile zayıflama denildiğin de sadece limon beni zayıflatsın olarak bakmamalıyız işe. Günlük benlenme ve sporumuza gereken önemi de vermeliyiz aynı zamanda. Tabi bunun yanın da günümüz de birçok insanın arayış için de olduğu zayıflama,  fit görünme vs.  için bir çok yöntemi denedikleri görülüyor. Tabi bu yola giren insanların önce azimle devam etmeleri lazım çıktıkları yolda. Daha sonra da çok iyi araştırmaları lazım ve kulaktan dolma,  arkadaş tavsiyesi,  sanal da tabiri caizse yok satan her ürüne kanmamaları ve mutlaka doktor kontrolün de lida vasıtasıyla zayıflama yapmaları lazım. Aksi takdir de istenmeyen birçok sorunla karşı karşıya kalabilirler. Günümüz de alternatif tıbba oldukça dönülmeye başlanmıştır. Bu da insanların sadece ilaçlarla değil artık doğal yollardan beslenme ve hayatlarını devam ettirmek istemelerine bağlı olarak arayışlar içine girmeleridir. Limon ile zayıflama da bunların arasındadır. Tabi önce limonun faydalarına bakalım.

 1. Limon vücuttaki ödemi atmamıza yardımcı olur.
 2. Metabolizmayı hızlandırır.
 3. Günlük almamız gereken c vitamini ihtiyacımızı fazlasıyla karşılamamıza yardımcı olur.
 4. Vücutta oluşan ödemi atmamıza yardımcı olur.
 5. Kalsiyumun vücut tarafından emilmesine yardımcı olur.
 6. Kan şekerini düzenler.
 7. Sabahları içilen bir bardak ılık limonlu su sizi zinde tutar ve ılık suyun tok tutma özelliğiyle sizi zinde tutar. Ayrıca tok tutma özelliği de bulunmaktadır.
 8. Yüksek potasyum kaynağı olduğu için gün için de yaşanan sinir ve stres yoğunluğunu da azaltır.
 9. Saçları ve tırnakları güçlendirir.
 10. Cildi güzelleştirir.

Bu kadar faydasından bahsettiğimiz limon bunların en önemlisi olan yağ yakma özelliği ile bizi zayıflatacaktır.  Çünkü uzmanların yaptığı araştırmalar limon katılmış suyun vücutta tutulan fazla yağları atarak zayıflattığını göstermektedir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırır. Hızlanan kan dolaşımı hareketsiz bir günde durur bir şekil de çalışan metabolizmayı da hızlandırır. Yağ yakımı hızlanmış olur. Yukarda bahsettiğimiz limon faydaları alakasız gibi gelebilir ama yapılan birçok eksik diyetler sonucu cilt,  saç,  tırnak, sindirim sistemi bozukluğu,  karaciğer sorunları ve böbrek sorunları bunların başındadır.  Limon ve lida tek başına kullanılacağı gibi bir kür olarak ta kullanımı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise; Eğer limon tek başına günlük hayatınıza girmesi size rahatsızlık veriyorsa yanına daha kolay yiyebileceğimiz veya içebileceğimiz gıdalar da ekleyebiliriz. Çünkü her insanın limon ile arası iyi değildir ve adını duyunca ıstırap duyan insanlar da vardır. Bunlardan bazıları;

 1. Limon suyu maden suyu ile karıştırarak tüketmek.
 2. Yoğurdun içine limon sıkarak tüketmek.
 3. Yeşil çay veya bitki çaylarının içine limon sıkarak tüketmekte alternatifler arasındadır.

Tamam, limon ile zayıflama ama her gıda da olduğu gibi limon da aşırı tüketildiğin de özellikle tip 2 diyabet hastaları için vücuda faydalı halden çıkıp zararlı bir hale dönüşür. Özellikle mide yanması,  mide ekşimesi, vücuda su attırdığı için sık idrara çıkma ve vücudun da bu sebeple su kaybetmesi gibi aşırı kullanım sonucu meydana gelen rahatsızlıklarda olur. Tabi bu verdiğimiz bilgiler tedavi amaçlı değildir tavsiye niteliğindedir. Araştırmalar sonucu çıkan bilgilerdir. Yani herhangi bir sağlık probleminiz varsa doktora danışmadan verilen bilgiler doğrultusun da sağlık problemlerinizi tedavi etmemelisiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor