Kimler Yumurta Donasyonu Yaptırıyor

Yumurta donasyonunu doğal veya tüp bebek yöntemi ile hamile kalması olanaksız hale gelmiş yanı kısır olarak tabir edilen kadınlar tercih etmektedir.

Kimler Yumurta Donasyonu Yaptırıyor
Kimler Yumurta Donasyonu Yaptırıyor seobaz
Bu içerik 480 kez okundu.
Reklam

Yumurta donasyonunu doğal veya tüp bebek yöntemi ile hamile kalması olanaksız hale gelmiş yanı kısır olarak tabir edilen kadınlar tercih etmektedir. Yumurta donasyonu için başka bir kadının bağışladığı yumurta kullanılır. Bu yumurta ile yumurta donasyonu yaptıracak kadının kocasının spermi ile tüp bebek yöntemi kullanılarak gebelik gerçekleşir. Yumurta donasyonunda başarı oranı %70 civarındadır.

Gebelik aynı tüp bebekte olduğu gibi bir süreçtir. Yumurta donasyonu ile hamile kalmayı planlayanlar bunun hukuki ve dini yönünü merak etmektedirler. Ayrıca doğacak bebeğin biyolojik annesinin yumurtayı veren mi yoksa bebeği doğuran kişi mi olacağı da merak edilmektedir. Merak edilen bir husus da daha sonradan yumurtanın gerçek sahibinin bebek üzerinde hak iddia etme ihtimalidir. Bu sorulara makalemin sonunda cevap vereceğim.

Öncelikle yumurta donasyonunu hangi kadınlar tercih ediyor, bir kadına kısır diyebilmek için hangi durumların oluşması gerekiyor bu konuda bilgi vermeye çalışacağım.

Ömründe hiç adet görmemiş, bununla birlikte rahim için mukozası hamileliğe elverişli kadınlar

Kanser veya başka hastalıklar nedeniyle kemoterapi, radyoterapi uygulanması sonucu yumurta hücrelerinin gebeliğe imkan vermeyecek şekilde bozulduğu kadınlar. Bu sınıfa ameliyatla yumurtalıkları alınan veya hormonal sebeplerle menopoza giren kadınları sokmak mümkündür. Genel olarak hamile kalma yeteneğini sonradan kaybeden kadınlar olarak söyleyebiliriz.

Daha önce tüp bebek tedavisini denemiş, bu denemelerde sağlıklı yumurta elde edilemediği için başarısız olmuş kadınlar,

Reglin üçüncü gününde yapılan testte FSH değeri onbeşin üzerine çıkmış kadınlar,

Ailesinde genetik hastalık olup bunu evladına geçirmek istemeyen kişiler,

 

Kaynak: http://www.yumurtadonasyonu.co

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor