Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı
Kepçe Kulak Ameliyatı Emre
Bu içerik 289 kez okundu.
Reklam

 Kalıtsal bir durum olan kepçe kulak, çocuğun genlerini anne ya da babasından alarak bu özelliğe sahip olması durumudur. Kulağımıza şekil veren kıkırdak doku anne karnında gelişimini tamamlayamadığında doğumdan sonraki durumda gelişim gösteremez ve öne doğru eğilir. Bunun neticesinde kişilerde kepçe kulak sendromu başlar.

Kepçe kulak sadece kalıtsal değil dış etkenlerden de kaynaklı olarak meydana gelebilmektedir. Örneğin yapılan sporla alakalı olarak kişilerde kıkırdak dokunun bozulmasına sebebiyet vermektedir. Özellikle güreşçilikle uğraşan kişilerin genelde kulaklarının kıkırdak dokusu zarar görmüştür.

 Yeni doğmuş bir bebekte kepçe kulak olduğu fark edilirse 3 gün içinde ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir. Kepçe kulak ameliyatı çocukların psikolojik açıdan etkilenmemesi için yapılan estetik bir müdahaledir. Bu operasyon genelde kulak arkasından yapılan bir ameliyattır. Bundan dolayı herhangi bir ameliyat izi kalmayacaktır.

 Kulağın yapısında ki her türlü bozukluklar tedavi edilmektedir. Kulak ameliyatı günümüzde basit bir operasyondur. Oldukça da uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası bir bantla ameliyatlı yer titizlikle bantlanarak mikrop kapmaması önlenir. Ameliyat sonrası o bölgeye oldukça dikkat edilmelidir.

 Bölgesel yağlanma sonucu kişiler kilo verememeye başlayınca kişilerde özgüven eksiliği meydana gelebilmektedir. Herkes tarafından kolayca fark edilir sonuçlar elde etmek oldukça kolaydır. Yapılacak operasyonlara göre liposuction fiyatları değişebilmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BBC'ye ranting yaparken kesin
BBC'ye ranting yaparken kesin
Lordlar Kamarası'na, 50. Maddeden Olmayacak Tasarıyı
Lordlar Kamarası'na, 50. Maddeden Olmayacak Tasarıyı