Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?
Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Emre
Bu içerik 959 kez okundu.
Reklam

Kaş kaldırma ameliyatı, erkek ve kadınlarda bulunan kaşın yapısal şekil bozukluklarını düzeltmek ve kaşlara estetik bir görüntü kazandırmak için yapılır. Yüz bölgesinde bulunan tüm organların ve parçaların birbiriyle orantısı bulunur. Yüzler muhteşem bir biçimde simetriktir. Fakat bazen simetriyi bozan yerler olabilir. Kaşların yüzü çevrelediğini göz önünde bulundurursak yüzdeki simetri dengesini sağlayan en önemli unsurun kaşlar olduğunu söyleyebiliriz. Kaş kaldırma işlemi bu açıdan oldukça önemlidir. Kaş kaldırma ameliyatında kişiye kusursuz bakışlar ve ifade kazandırılır. Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası arasında çok büyük farklılıklar olur. Kaş kaldırma ameliyatı fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için www.drkul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sürecinde Neler Yaşanır?

Kaş kaldırma ameliyatı yerine kalıcı makyaj ve botox teknikleri uygulanabilir. Fakat bu tür teknikler geçici çözümlerdir. Kalıcı çözümler arayan kişiler kaş kaldırma operasyonuna başvurmalıdır. Kaş kaldırma ameliyatında askı ve endoskopik yöntemler kullanılır.

Hasta, öncelikle cerrahla buluşur ve ön muayene olur. Burada doktora, beklentilerini ve isteklerini açıkça iletir. Kişinin ihtiyaçlarına göre göz kapağı estetiği, şakak germe, yüz germe ya da alın germe ameliyatları ile kaş kaldırma ameliyatı birlikte yapılabilir. Hasta, ameliyat olmadan önce mutlaka tüm kan tahlillerini yaptırıp doktora iletmelidir. Hastanın ameliyat olmaya engel herhangi bir engeli yoksa ameliyat için tarih verilir.

Kaş kaldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık olarak bir saat sürer. Steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen bu ameliyat kanama ve enfeksiyon riski olmadan biter. Ameliyat sonrası saçlı deride çok küçük skar izi görülür. Saçın içine gizlendiğinden genellikle belli olmaz. Ameliyatta kullanılan vidalar zamanla erime özelliğine sahiptir. Hasta, aynı gün içinde hastaneden taburcu edilir. Üç gün boyunca yüz bölgesinde şişlik ve morluklar görülür daha sonra yavaş yavaş yüz normal görünümüne döner. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün hafif bir ağrı ve acı hissi duyulması oldukça normaldir. Ağrı kesiciler yardımı ile ağrı ve acı hissi dindirilebilir. Ameliyattan iki gün sonra kişinin banyo yapmasına izin verilir. Ameliyattan üç gün sonra hasta normal hayatına dönebilir.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için http://www.drkul.com/endoskopik-kas-kaldirma.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor