Kakule Damla orjinali nasıl anlaşılır

Kakule Damla orjinali nasıl anlaşılır
Kakule Damla orjinali nasıl anlaşılır mirccet
Bu içerik 378 kez okundu.

                Kakule denilen bitki dünya üzerinde belirli birkaç yerde yetişen ve zor bulunan bir bitki olduğu için baya özeldir. Hindistan civarlarında ve doğu taraflarında yetişen bitki diğer ülkelere ihraç edilmektedir. Yetiştirme oranı ile diğer bitkilere oranla çok daha az olduğu için fiyatı da diğerleri içerisinde oldukça pahalıdır. http://www.kakuledamla.com/ 50 gramı, yaklaşık olarak 9-10 TL lira civarında değişmektedir. Dünya üzerinde vanilya ve safrandan sonra en pahalı bitki türü olarak kabul edilir. Bu şifalı bitkinin faydaları ise saymakla bitmiyor. Kakule bitkisi ise maalesef ülkemizde yetişmemektedir.

                Faydalarından bir kaçı

                Kakule damla her şeyi unutmaktan yakınıyorsanız veya aklınızda hiçbir şeyi tutamıyor iseniz ve hatırlamakta güçlük çekiyorsanız çareniz yine bu bitkinin özlerinden geçiyor. Kakule damla sayesinde zihniniz de güçlenecek ve hiçbir şeyi unutmayacaksınızdır. Ayrıca dizanteriye de iyi gelmesi faydaları arasında bulunmaktadır. Diğer özelliklerinden idrar söktürücü özelliği sayesinde böbreklerinizi de temizleyerek güne mutlu uyanmanızı sağlamaktadır. Baş ağrılarının geçmesine yardım ederek migren hastalığına da çare bulmaya çalışır. Akciğerler için de faydalı olan kakule damlası ile nefes alış verişleriniz düzene girecek daha güzel bir gün geçireceksiniz.

                Kullanım alanlarından kahve ve çay

Kahve veya çay içinde kakule damla kullanıldığında önemli bir afrodizyak özelliği ortaya çıkmaktadır. Cinsel isteği, cinsel gücü arttırıcı özellikleri bulunduğu için özellikle Araplar kullanmaya başlamıştır. Yurt dışındaki birçok ülkede yaşayan insanlar bu bitkiyi kahvesi ve çayı ile bilir ve tanır. Ve bu şekilde kullanırlar. Aslında ise bitkinin kullanılan kısımları genelde güneşte kurutulmuş olan tohumlarıdır. Ancak damla şeklinde kullanımı da oldukça yaygındır. Ve leziz tadı ile kahvenize ve çayınıza tad vererek ağız kokusu oluşmasını engelleyerek karşınızdaki kişiye güzel görünmenizi sağlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor