Kadın Sağlığı

Kadın Sağlığı
Kadın Sağlığı Emre
Bu içerik 236 kez okundu.
Reklam

Sağlık çok önemlidir. Sağlığımız yerinde olduktan sonra yapmayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir sorun yoktur. Bu yazımda da kadın sağlığını ele alacağım. Kadın sağlığı konusunda birçok hastalık olmakla birlikte en önemli sorunlar anne olmak konusunda yaşanmaktadır.

 Herkes anne ve baba olmak ister. Fakat bu durum için engeller olabilir. Ancak çözümü olan hiç bir şey engel olarak görülmemektedir. Mesela vajinismus, ciddi bir kadın hastalığıdır. Ancak tedavisi tabi ki de mümkündür. Bunlarla ilgili tıp çok gelişmiş olup hipnozla tedavi edilmeye kadar ilerlemiştir.

 Bir diğer konu da hamile kalamamaktır. Bu da birçok sebepten kaynaklanabilir. Kese oluşmayabilir, ektopik yani dış gebelik oluşabilir. Tabi ki bunun için de birçok tedavi yolu bulunmakla birlikte tüp bebek tedavisiyle de mümkündür. Sanıldığı kadar zor ve teferruatlı bir işlem değildir aslında. Tek ihtiyacınız olan sabretmek ve kendinizi psikolojik açıdan rahatlatmaktır.

 Bütün bunların yanı sıra herhangi bir sebepten dolayı fetüsün istenmemesi durumunda ise kürtaj başvurulacak yöntemdir. Uzman doktorlar bu işlemi 10-15 dakika arasında tamamlamaktadırlar. Bu gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevabı www.drvolkandede.net’te mevcuttur.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım'dan son dakika KOSGEB açıklaması
Yıldırım'dan son dakika KOSGEB açıklaması
Dr. Ömer Coşkun'un cenazesi toprağa verildi
Dr. Ömer Coşkun'un cenazesi toprağa verildi