Islah Çelikleri, Islah Çeliği

Islah Çelikleri, Islah Çeliği
Islah Çelikleri, Islah Çeliği admin
Bu içerik 628 kez okundu.
Reklam

Makine imalar çeliği olarak bilinen ıslah çelikleri, karbon ölçeği bakımından sertleşmeye müsait  olan ve ıslahı yapıldığında sağlam olma bakımından yüksek sağlamlılık özellikleri gösteren  yanı zamanda tok olma bakımından iyi dere e tokluk hissiyatı gösteren alaşımlı ve ya alaşımsız maddelerdir. Islah işleminde temel esas sıcaklık derecesinin maddenin yapışınla örtüşecek özellikte olmasıdır. Bu açıdan maddesinin yapısının çok iyi bilinmesi ıslah çalışmaları sırasında önemli bir ayrıntıdır. Islah işlemlerinde iyi sonuç alabilmek için bu özelliğe dikkat etmek gereklidir. Böylece ıslah çalışmalarından daha iyi sonuç alınabilsin. Bunun yanı sıra diğer önemli bir özellik te iç yapısı bakımından çeliğin dayanıklılık açısından en iyi derecede olmasıdır.

Uzmanlık Önemlidir

Islah çalışmaları genel olarak profesyonellik isteyen önemli işler arasında yer alır. Bu bakımdan ıslah çeliği konusunda ıslah işlemleri yapacak olan personelin bu konuda deneyim sahibi olması ve işinin ehli olması oldukça önemlidir. Firma olarak Dizdar Metal bu konuda uzman yetişmiş kadro ile deneyim sahibi olmuş firma olarak bilinmektedir. Firmanın bu konuda eğitim almış elemanlarıyla gerek ıslah işlem çalışmaları gerek diğer işlemlerde tecrübesiyle sizler için iyi çalışmalar yaptıkları düşünülmektedir. Islah çalışmaları gibi ayrıntılar konusunda dikkat isteyen ve özel bir deneyim gerektiren işlerde yetişmiş eleman kalifiyesiyle sizlere en iyi hizmet vermek konusunda çalışmalar sizler için yapılmaktadır.

Islah Çeliğinin Yapısı Hakkında

Metal işler konusunda önemli işlerden biri olan ıslah çeliğinin yapısı hakkında bahsetmek gerekirse, ıslah çeliklerinin en önemli özelliklerinden biri karbon oranı bakımından yüksek derecede olmasıdır. Alaşım bakımından da seviyeleri düşük karbonlu çeliklerdir. Islah edilen çelikler ıslah işlemleri yapıldıktan sonra oldukça dayanıklı bir hale gelirler ve ömürleri de ıslah işlemi yapılmadan önceki hallerinden çok daha uzun sürelidir. Sertleşme açısından da sert yapıdadırlar. Bu da uzum ömürlü olmalarını artıran özelliklerdendir.

Kullanıldığı alanlar olarak; makine imalatı, dövme parçalar, krank milleri, çeşitli miller, cıvata başlıca kullanım alanlarıdır. Kullanım alanın çok olması bu maddenin üretimini arttırmaktadır. Bu bakımdan ıslah çeliği konusunda firmanın yoğun hizmetleri bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor