İş Yeri Hekimi İçin Acar OSGB Öncelikli Tercihiniz

İş Yeri Hekimi İçin Acar OSGB Öncelikli Tercihiniz

İş Yeri Hekimi İçin Acar OSGB Öncelikli Tercihiniz
İş Yeri Hekimi İçin Acar OSGB Öncelikli Tercihiniz mirccet
Bu içerik 371 kez okundu.

 

2000’li yıllarla birlikte, ülkemizde birçok değişim ve gelişim yaşandı. Sosyal hayatımızı da etkisi altına alan bu gelişim ve değişimlerde bazı kırılma noktaları etkili oldu tabi ki. 1999 yılında yaşanan Gölcük depremi, özellikle konut alanında yeniliklerin kapısını aralamış oldu. Eskinin köhne düzeni yerini, her adımda kontrole bıraktı. Şantiyeler daha profesyonel bir havaya ulaşmış oldu böylelikle. İşçi sağlığı ve güvenliği adı altında yapılan düzenlemeler neticesinde, yapılan konutlar yapım aşamasında daha profesyonel ve daha güvenli bir noktaya gelmiş oldu.

Şantiyelerde yaşanacak iş kazalarına karşı, iş güvenliği eğitimleri verilmeye başlandı. Bununla birlikte, işçilerin emniyetli bir şekilde çalışmaları için, tek tip kıyafet ve koruyucu ürünler kuralı getirildi. Baret kullanımı, çelik uçlu ayakkabı kullanımı, yelek giyilmesi, bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bunların yanında, şantiyelerde iş yeri hekimlerinin bulundurulması da sağlandı. İş yeri hekimi, yaşanacak herhangi bir kaza durumunda, hemen müdahale edilmesi için görevlendirildi. Orta ölçekli şantiyelerde hafta belirli günler bulunan işyeri hekimleri, daha büyük kurulumlu şantiyelerde ise, mesai saatleri içerisinde aktif olarak görev alması sağlandı.

Yasalarla Sabit

İşyeri hekimi, belirli sayıda personel bulunduran her işletmede gerekli bir uygulamadır. Bu uygulama, yasalarla da sabittir. Temel sağlık eğitimlerinde öğrenilen en temel bilgi, ilk yardımdır. İlk müdahale her zaman hayat kurtarır. Ancak bu müdahalenin de doğru bir şekilde tatbik edilmesi gerekir. Atılacak adımları, uzman bir kişinin atması, söz konusu hastanın daha kısa sürede iyileşmesine önayak olacaktır. Acil müdahale esnasında yapılacak bir tek hata, geri dönüşü olmayan yollara girilmesine neden olacaktır. Bu nedenle büyük projelerde, işyeri hekimlerinin aktif olarak görev alması zorunludur. Acar grup, bu noktada sahip olduğu deneyimlerini sizlerle paylaşıyor. Bünyesinde barındırmış olduğu uzman hekimlerle, bu gibi sorunlarınızı çözmeyi vaat ediyor.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için şirketin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.acarosgb.com.tr/isyeri-hekimi/   adlı internet sitesini ziyaret ederek, konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Acarogsb.com adlı siteden edineceğiniz bilgilerle, daha güvenli iş kurulumları yapabilecek ve bu sayede emniyetli iş ortamları oluşturmuş olacaksınız.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor