İş Sağlığı ve Güvenliği : Bilgemed

İşçi ve işletme haklarının korunması, daha sağlıklı çalışma alanlarının geliştirilmesi için yürürlüğe giren iş sağlığı ve güvenliği kanunu işletmelerde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi bulundurmak ile başlamaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği : Bilgemed
İş Sağlığı ve Güvenliği : Bilgemed tanitim
Bu içerik 1095 kez okundu.

İşçi ve işletme haklarının korunması, daha sağlıklı çalışma alanlarının geliştirilmesi için yürürlüğe giren iş sağlığı ve güvenliği kanunu işletmelerde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi bulundurmak ile başlamaktadır. İşyerlerinin sınıflarına, çalışan sayısına ve tehlike durumlarına göre uzman kişilerin bulunması veya osgb kurulması zorunlu bir uygulamadır.

İş Kazaları
Kazalar önlenemeyen, birden bire gelişen ve insan sağlığını tehlikeye atan durumlardır. İş kazaları ise bilinçsiz olarak gerçekleşsede her zaman için tedbirin alınmaması daha fazla hasar ve tehlikeye yol açabilmektedir. İş yerlerinde iş kazalarının gerçekleşmesini istemediğimiz kadar kazalarada hazırlıklı olmak en büyük güvencedir diyebiliriz.

Çalışma ortamlarının, kullanılan elektronik cihazların ve diğer eşyaların konumları dahi iş kazalarını doğurabilmesi için yeterli sebeplerdir. Bu durumları önceden belirlemek, tedbir almak ve kişisel koruyucu donanım eşyalarını düzgün olarak kullanmak iş sağlığı ve güvenliği temelini oluşturmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği
İş Sağlığı ve Güvenliği

Meslek Hastalıkları
Meslek hastalıkları da günümüzde işçilerin yaşlanma dönemlerinde ve çalışma esnasında en çok karşı karşıya kaldıkları sorunlar arasındadır diyebiliriz. İnsan sağlığına zararlı olan madde ve kimyasalların yanı sıra alerjik durumlardan dolayı rahatsızlanan kişileride sık sık görebilmek mümkün. Bu durumlara çözüm olarak yine iş sağlığı ve güvenliği alanlarında ki işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi müdahale ederek doğru sonuçlar ve kesin çözümler arayarak işçilerin sağlığını koruma yönünde çalışmalar sergilemektedirler.

Meslek hastalıklarıyla karşılaşmamak yada önceden tedbirini almak için yine iş sağlığı ve güvenliği devreye giriyor diyebiliriz. İşyeri hekimi ve işyeri hemşiresi işe giriş formunda sağlığımızı kontrol ederek alerjik, hastalık ve kronik bir rahatsızlık olup olmadığını kontrol ederek tanı yabiliyor ancak işyeri hemşiresi ve hekimi bulunmaması büyük bir eksiklik bu açıdan da.

Meslek hastalıklarının  tanısını erken koymak için işe giriş durumunda sağlık raporunuzu bir doktor eşliğinde kontrol etmelisiniz. Kan tahlili, sağlık raporu gibi değerler ile işletmenizde oluşabilecek size karşı alerjik durumları  önceden belirleyerek iş esnasında tedbir alabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği : Bilgemed!
Bursa ve İstanbul’da şubeleriyle hizmet veren Bilgemed firması iş sağlığı ve güvenliği, osgb alanlarında profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. İnsan sağlığı odaklı çalışmalarıyla sürekli başarıyı elde eden Bilgemed firması sektöründe en kaliteli firmalar arasında yerini almaktadır.
Daha detaylı bilgi için : www.bilgemed.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor