İdrar Kaçırma Tedavisi Aşamaları Ve Yöntemleri Nelerdir

İlk yapılması gerektiren fizik tedavisi ve davranış teknikleri metotlarını erkeklerde idrar kaçırma tedavisi aşamasında denemek olmalıdır.

İdrar Kaçırma Tedavisi Aşamaları Ve Yöntemleri Nelerdir
İdrar Kaçırma Tedavisi Aşamaları Ve Yöntemleri Nelerdir ilker
Bu içerik 997 kez okundu.

İdrar kaçırma genellikle çocuklarda görülen bir durum olmasına rağmen yetişkinlerde sorunlarından biri olabilmektedir. Tedavi yollarına girmeden önce sebeplerini ve altında yatan nedenleri bulmak büyük önem taşımaktadır. Önemli bir problem olan idrar kaçırma tedavisi yöntemlerinden biride invazif tedavi ya da cerrahi müdahale gerektiren tedavi metotlarıdır. İlk yapılması gerektiren fizik tedavisi ve davranış teknikleri metotlarını erkeklerde idrar kaçırma tedavisi aşamasında denemek olmalıdır.

İdrar Kaçırma Tedavisi Davranış Teknikleri

Mesane eğitimi: bu aşamayla idrarın geldiğinde bastırılması yöntemi ile idrarın geciktirilmeye çalışılması sağlanır. Derin nefes egzersizlerinin yapılması ile idrar biraz yapıldıktan sonra tekrar idrar yapma sağlanarak mesanenin boşaltılmasında yardımcı olması sağlanmaktadır. Bu şekilde egzersizlerle kontrol edebilme yöntemini kavramış olursunuz.

Tuvalet zamanlarındaki ayarlamalar

Tuvalete gitme zamanlarınızı ayarlayarak düzenli bir şekilde rutin bir alışkanlık kazanacaksınız ve böylelikle alışkanlıklarınızı düzene koyarak kontrollü bir şekilde zamana göre idrar kaçırma gibi durumları idrar kaçırma tedavisi yöntemi metodu ile daha aza indirme sağlanacaktır.

 Sıvı tüketiminde ve beslenmede ayarlamalar

Aşırı sıvı tüketimi ile daha fazla idrara çıkma hissi duyacağınızdan yediklerinizi ve içtiklerinize daha dikkat ederek biraz daha aktivitelere yönelmek bu durumun yaşanmasını biraz daha azaltacaktır. İdrar kaçırmada yöntemleri arasında fizik tedavi ile de tedavi sağlanmaktadır.

 Pelvik Tabanı Kas Egzersizleri

Üriner ve sifinkter pelvik kaslarının çalışarak gelişmesini sağlayarak idrar kaçırmayı da önleme açısından sıkça yapılan egzersizlerdendir. Hareketleri sürekli ve belirli zamanlarda yapmanız pelvik kaslarınızı güçlendirir böylelikle idrar kaçırma gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Bir başka idrar kaçırma tedavisi şeklide elektrotlar sayesinde yapılır vajina içine ya da rektuma yerleştirilen elektrotlar sayesinde pelvik kasları uyarılır ve böylelikle güçlenmesi sağlanmaktadır.

İlaçların idrar kaçırma tedavisi yöntemlerinden olan davranış tekniklerinde kullanıldığı bilinmektedir. Son olarak yapılan idrar kaçırma tedavisi yöntemi ameliyat yöntemidir. Birçok tedavi yöntemi bulunan idrar kaçırma tedavisi metotlarından botoks ile mesane kaslarına enjeksiyon yapılmaktadır. Bu yöntem 9 aylık sürelerde yapılmaktadır. Doktorunuz tedavi aşamasını muayene ve tetkikler sonucu belirlemektedir. Mesanenin boşaltılmasında bir uygulanan yöntemde krater olarak bilinmektedir. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret http://www.idrarkacirma.net edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor