HGS Yükleme

HGS Yükleme
HGS Yükleme Emre
Bu içerik 210 kez okundu.
Reklam

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemini kullanmak isteyenler PTT’den 5 Türk Lirası karşılığında HGS kartı alabilir. Kartlara HGS yükleme işlemi yaparak kartlarını kullanabilir. Bu sayede köprü ve otoyollarda hızlı geçişin tüm yararlarından faydalanabilir. Kartın içindeki para bittiğinde ise ister PTT şubelerinden ister HGS internet sayfalarından isterse de E-Devlet üzerinde bakiye yükleme, bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirler. Böylelikle yüklenen bakiyelerle kesintisiz hizmet almaya devam edebilirler.

 

HGS hayata geçirilme amacı köprü ve otoyollarda geçiş esnasında oluşan yığılmaların trafiği allak bullak etmesidir. Bu trafiğin şehir içine kadar uzanması ve aksamalara neden olmasıdır. Vatandaşların saatlerce trafik kuyruğunda beklemeleridir. HGS Eylül 2012’de hayata geçerken tüm bu sorunları yok etmeyi vaat etmiştir. Sistem uygulanmaya başlamasından bugüne kadar bu vaatler gerçekleştirmiş hatta bunun yanında trafik denetimini de gerçekleştirmiştir. Bu denetimde HGS Emniyet işbirliği yadsınamaz.

 

Karayolları Genel Müdürlüğü HGS’ yi tasarlarken Emniyet Genel Müdürlüğü teknolojisi olan plaka sorgulama sistemini kullanmaktadır. Bu sistemle köprü ve otoyollardaki trafik denetimini artırırken bir yandan da kaçak geçişlerin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Olası kaçak geçişlerde plakaları belirlenen araç sahiplerine cezalar kesilerek, kayıp olan mili gelirin tekrar yerine konması sağlanacaktır. Bu sistem HGS için bulunmaz fırsattır. Bu fırsatla birlikte araç plakaları havuzunu genişletmiş oluyor. PTT ile işbirliğiyle de bu alan daha da genişletilmektedir. Bu gibi altyapı destekleriyle sistem hem rayında gidiyor hem de geniş kitlelere yayılıyor. http://hgsyuklesorgula.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor