Herkes Yakın Gözlük Ameliyatı Olabilir Mi?

Yakın gözlük ameliyatı, yakını görememe problemi olan hastaların uzak görüş kabiliyetlerine zarar getirmeden, lazer ile korneanın şeklinin ışık kırınımını düzeltecek şekle getirilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Herkes Yakın Gözlük Ameliyatı Olabilir Mi?
Herkes Yakın Gözlük Ameliyatı Olabilir Mi? Emre
Bu içerik 892 kez okundu.

Yakın gözlük ameliyatı, yakını görememe problemi olan hastaların uzak görüş kabiliyetlerine zarar getirmeden, lazer ile korneanın şeklinin ışık kırınımını düzeltecek şekle getirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Diğer lazer ile yapılan müdahalelerde olduğu gibi katarakt, ince kornea, glokom, keratokonus, kuru göz gibi rahatsızlıklara sahip olan kişiler için kısıtlamalar söz konusudur.

Multifokal Göz İçi Lens Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Multifokal göz içi lens uygulaması, yakın ve uzağı göremeyen kişilerin gözlük ya da kontakt lens kullanmadan, ömür boyu yakın ve uzağı net görebilmelerini sağlayan bir yöntemdir. Hastanın gözündeki kusurlu doğal lens çıkartılarak yerine hem uzak hem de yakın görüşü iyileştirecek multifokal lens yerleştirilmektedir. Doğru merceğin seçilmesi, merceğin doğru açı ile yerleştirilmesi kritik faktörlerdir. Bu nedenle bu müdahalenin alanında deneyimli, başarılı hekimler tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Lazer Göz Ameliyatı Günlük Aktiviteleri Etkiler Mi?

 

Lazer göz ameliyatı neredeyse rutin denebilecek kadar sık ve kolay gerçekleştirilen bir müdahale haline gelmiştir. Ameliyat dakikalar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın ardından hastanın gözleri kapatılmadan, görme sorunu olmadan dışarı çıkmaktadır. Yalnızca ilk 24 saat içerisinde gözle oynamamaya ve banyo yapmamaya özen gösterilmelidir. İlk birkaç saat hissedilebilecek batma hissi dışında bir rahatsızlık söz konusu değildir. Bu ve diğer tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilere www.bozkurtsener.com linkinden ulaşabilirsiniz.

Lazer göz ameliyatı Multifokal göz içi lens Yakın gözlük ameliyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor