Güneş Paneli Fiyatları Hakkında

Güneş Paneli Fiyatları Hakkında
Güneş Paneli Fiyatları Hakkında admin
Bu içerik 452 kez okundu.
Reklam

Güneş paneli fiyatları hakkında bilgi edinmek artık internet sayesinde çok kolay olmaktadır. Sizler de bu durumu araştırmak ve sizde güneş paneli fiyatları hakkında bilgi edinmek için görüş ve öneriler bekleyebilirsiniz. Sizlere bu konuda genel bir bilgi vermek ve bu konuyu ayrıntılı bir şekilde incelemek istiyorum. Yazımızda sizlere güneş enerji sistemlerinde kullanılan güneş panelleri hakkında karşılaştırmalar vererek sizlerin bu konuya daha hakim olmanızı sağlayacağız. Güneş enerji sistemlerinde kullanılan güneş panelleri hakkında ki fiyat görüşleriniz ve sizlerin bu işe olan girişimi önemli olmaktadır. Yazımızda ki bilgiler haricinde sizler de fiyat araştırması yaparak sisteminiz için gerekli güneş paneli fiyatları araştırmasına devam etmelisiniz.

Güneş Paneli Fiyatlarını Açıklayalım

 

Güneş panelleri fiyatları hakkında açıklamalar yapmadan önce sizlere güneş panellerinin ne işe yaradığını ve nerelerde ne amaçla kullanıldığını ve bu sistemler de kullanılan diğer ekipmanları sıralamak istiyorum. Güneş panelleri birçok alanda kullanılırken, sizlere elektrik üretiminde kullanılan güneş panellerinden bahsetmek istiyorum. Peki bu sistemi neden ön planda tutuyoruz? Çünkü bu sistem sayesin de masrafsız elektrik üretimi yapmış olursunuz. Çevre kirliliği yapmadan, yenilenebilir enerji kaynağı üretmiş olursunuz. Kendi elektriğinizi kendiniz üretebilirsiniz. Böyle güzel bir sistemin en temel aracı tabi ki güneş panelleridir. Bu paneller sayesin de güneş enerjisi yenilenebilir yani evlerde kullandığımız elektriğe dönüşmesinde önemli bir rol oynar. Enerji üretmede ana unsur olan bu araçların fiyatları ne kadardır? Güneş paneli fiyatları kullanacağımız duruma, kullanılacak sisteme göre değişiklik gösterse de sizlere bu konu da bilgi vermeye çalışacağım. Güneş paneli almadan önce ne kadar elektrik ihtiyacınızın olduğunu hesaplamanızı tavsiye etmekteyim. Bu hesaplama panelinizin yetersiz veya abartılmış derecede büyük olmasına sebep olacağı için aynı zamanda fiyatına da yansır.

Güneş Paneli Fiyatları Örnekleri

Örnek üzerinden fiyat açıklaması yapacak olursak modeli PLM 050P olan güneş panelini tanıtalım ve karşılaştırmalarınızı bu panele göre yapabilirsiniz.

Hücre Tipi : Polikristalin 
Maksimum Güç : 50 W 
Maksimum Güç Voltajı : 18,3V 
Maksimum Güç Akımı : 2,73A 
Açık Devre Voltajı Voc : 22,3V 
Kısa Devre Akımı Isc : 2,98A 
Maksimum Sistem Gerilimi : 715VDC 
Ağırlık : 5 kg 
Boyut : 517x676x35 

Yukarıda özelliklerini verdiğimiz panel 190 200tl arasından fiyatı değişmektedir. Bunu karşılaştırmalarınız da kullanabilirsiniz veya internet sitelerinde ki karşılaştırmalardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca güneş panellerinden alınan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüp depolama işlemlerinde kullanılan malzemeler şunlardır; akü grubu, akü şarj regülatörü, evirici ve yardımcı elektronik devreler bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor