Fernor Ceviz Fidanı Hakkında Merak Edilenler

Fernor Ceviz Fidanı Hakkında Merak Edilenler
Fernor Ceviz Fidanı Hakkında Merak Edilenler admin
Bu içerik 454 kez okundu.
Reklam

Fernor ceviz fidanı ilk bahar geç donlarının problem olduğu bölgeler için ekime uygundur. 1800 metreye kadar yüksek rakımlı bölgelerde yetişmektedir. Meyveleri geç olgunlaşır ve çok lezzetlidir. Fernor ceviz fidanı X Lara melezi bir ceviz fidanı çeşididir. Meyvesi açık renkli ve tadı üstün kalitedir. Soğuk ve yüksek bölgelerde yetişmektedir. Oldukça verimli bir ceviz fidanı çeşididir. Açık köklü fernor ceviz fidanı ve tüplü fernor ceviz fidanı çeşitleri bulunmaktadır. Açık köklü fernor ceviz fidanı satın alma zamanı Kasım ayı başlar ve Mart ayı sonuna kadar devam eder. Tüplü fernor ceviz fidanı yılın her ayı dikilebilmektedir.

Fernor Ceviz Fidanı Çeşitleri

Fernor ceviz fidanları açık köklü ve tüplü olarak iki çeşit olmaktadır. Açık köklü fernor ceviz fidanlarının Kasım ayında ekimine başlanır. Mart ayı sonuna kadar fernor açık köklü fidan sezonu devam eder. Fernor tüplü fidanları ise yılın her zamanı ekime uygundur. Fernor tüplü fidanların birçok avantajı bulunmaktadır. Fernor ceviz fidanı ekim alanı ve iklimi oldukça önemlidir. Ekim yapılacak bölge yüksek rakımlı ve soğuk olursa verim alınabilir. Fernor ceviz fidanı seçimi yapılırken ekim yapılacak arazi ve iklim koşulları değerlendirilmelidir. Uygun koşullar sağlanıp doğru bakım yapıldığında 6-7 yaşında bir fernor ceviz ağacından 20-22 kilo ceviz elde edilebilir.

Fernor Ceviz Fidanı kalitesi

Fernor ceviz fidanları Fransız menşeli bir ceviz fidanı çeşididir. Fernor ceviz fidanları kalitesi oldukça yüksek fidanlardır. Bu fidanlar dikildiği yıl meyve vermeye başlarlar.  2000 metreye kadar dikilebilirler. İlk bahar geç donlarından zarar görmezler. Çift dikim yetiştiriciliğine uygun olan fernor ceviz fidanı fiyatları kalitesine göre oldukça uygundur. Fernor ceviz fidanı alırken arazi ve iklim koşulları oldukça önemlidir. Ekim yapılacak bölgenin koşullarına göre ceviz fidanı seçilmedir. Fernor ceviz fidanı yüksek verim vermesi ve dayanıklı olması nedeni ile çok tercih edilmektedir. Doğru bakım ve ekim sonrası işlemler ile kısa sürede yüksek verim alınabilecek bir ceviz fidanı çeşididir, bu nedenle en gözde ceviz fidanı olmuştur. Detaylar ve Fernor ceviz fidanı hakkında merak edilen tüm sorular http://www.fernorcevizfidan.com adresinde de cevaplanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor